Xiaomi

"Apple Watch" od Xiaomi. Nowy zegarek Chińczyków poznamy już w przyszłym tygodniu

Kamil Świtalski
"Apple Watch" od Xiaomi. Nowy zegarek Chińczyków poznamy już w przyszłym tygodniu
0

W przyszłym tygodniu Xiaomi ma oficjalnie zaprezentować Mi Watcha. Zegarek łudząco podobny do Apple Watcha.

Wystarczy szybki rzut okiem na portfolio produktów Xiaomi i raczej trudno nie skorzystać ich estetyki z tym, co od lat proponuje swoim użytkownikom Apple. Na ile to kwestia "tylko inspiracji" a na ile oczywiste podbieranie designów — można by dyskutować długo. Ale o ile przy wielu wcześniejszych produktach można się jeszcze było spierać, o tyle zdjęcia ich nowego zegarka którego zdjęcia trafiły do sieci raczej nie pozostawiają wątpliwości, że Apple Watch... był dla niego wzorem.

Zobacz też: Nie kupiłem do tej pory nic od Xiaomi, ale ta ich lodówka mnie naprawdę kusi!

Xiaomi Mi Watch: nowy zegarek chińczyków z Wear OS na pokładzie

Póki co to wyłącznie przecieki — ale prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu na zapowiedzianej premierze poznamy Xiaomi Mi Note'a 10 oraz nowe wearable od Chińczyków. Xiaomi Mi Watch, widoczny na zdjęciach, miałby być napędzany WearOS Google'a i... no cóż, wyglądać jak kultowy zegarek Apple. Szczerze mówiąc — do tej pory żaden sprzęt z WearOS nie zrobił na mnie specjalnie dobrego wrażenia, wręcz przeciwnie. Nie pomogły nawet jego solidne możliwości, bo najczęściej cała reszta (włącznie z czasem działania na jednym ładowaniu) okazała się zawodem. Może tym razem będę pozytywnie zaskoczony?

Zobacz tez: Lista modeli z aktualizacją do MIUI 11, ale nam przyda się jeszcze trochę cierpliwości

 Na tę chwilę nie znamy jeszcze żadnych szczegółów związanych z nowym sprzętem Xiaomi — i nie pozostaje nam nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość. Szczegóły na temat nowego Xiaomi Mi Watch mielibyśmy poznać już piątego listopada — czyli w przyszłym tygodniu. Poczekamy, zobaczymy — tylko po co to zrzynanie z Apple Watcha — przecież jego konstrukcji daleko do atrakcyjności... prawda? ;-)

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu