Xiaomi

Xiaomi zapowiada nowy smartfon. Jest droższy od nowych iPhoneów

Kamil Świtalski
Xiaomi zapowiada nowy smartfon. Jest droższy od nowych iPhoneów
34

Xiaomi rozkochało w sobie użytkowników. Chiński producent od wejścia oferował urządzenia ładne, przyjemne w obejściu, a przede wszystkim — na tle konkurencji — tanie. Stąd regularnie w sieci można natknąć się na porównania... właściwie każdego sprzętu z tym od Xiaomi. Zapowiedziany dziś Xiaomi Mi MIX Alpha to smartfon inny niż wszystkie. Tym razem twórcy nie chcą mamić żadnymi dodatkowymi mechanizmami, a ekranem który pokrywa przód, boki i znaczną część tyłu urządzenia!

Xiaomi Mi MIX Alpha: takiego smartfona jeszcze nie było

Tym razem Xiaomi podeszło do tematu nowego smartfona zupełnie nieszablonowo. Choć przez lata widzieliśmy już walkę o jak największe pokrycie frontu urządzenia ekranem, jak najmniejsze ramki, a także zakrzywione krawędzie — to pierwszy raz gdy producent zdecydował się na ekran... również z tyłu. Można powiedzieć, że większość tego smartfona stanowi ekran — wyjątkiem jest wąska przestrzeń z tyłu, na której zamieszczono aparaty fotograficzne. Twórcy tego niezwykłego projektu nowy ekran nazywają Surround Display. Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano już działający prototyp, mimo że sprzęt wciąż cieszy się mianem smartfona koncepcyjnego.

Słuchawkę którą zobaczyliśmy na scenie napędzał Snapdragon 855+, znalazło się tam miejsca dla 12GB pamięci RAM, 512 GB przestrzeni na pliki, 4050 mAh akumulator oraz 40 W szybkie ładowanie. Jeżeli chodzi o aparaty fotograficzne, to znalazły się tam trzy obiektywy: 108 MP (f/1.69), 20 MP ultraszerokokątna (f/2.2) oraz 12 MP Telephoto (f/2). Naturalnie, jak na prawdziwie futurystyczny smartfon przystało, obsługuje on także sieć 5G. Poza ciekawym rozwiązaniem ekranowym jest też... kompletna rezygnacja z przedniej kamerki urządzenia. Stała się ona niepotrzebna, bo dzięki ekranowi z tyłu — użytkownik ma stały podgląd i bez większego problemu może zrobić efektowne selfie. Warto też nadmienić, że Xiaomi Mi Mix Alpha nie będzie cały czas korzystał ze wszystkich ekranów — urządzenie ma automatycznie wygaszać ten, z którego użytkownicy nie korzystają. Zaawansowane algorytmy i cały pakiet czujników mają zadbać o to, by wszystko działało sprawnie i bez problemu.

Cena innowacji — Xiaomi Mi MIX Alpha daleko do taniego urządzenia

Podobnie jak składane smartfony, posiadający z przodu, boku i tyłu ekran Xiaomi Mi MIX będzie swoje kosztował. Pierwszy zestaw smartfonów które trafią na rynek ma być wyceniony na 19999 CNY, czyli — po dzisiejszym kursie — około około 11 200 PLN. Przy nim najdroższy iPhone z tegorocznej oferty (czyli 11 Pro Max 512 GB) nie wygląda już tak groźnie, trzeba za niego zapłacić tylko 7 449 PLN.

Źródło, grafika: Xiaomi

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu