Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 4 zdjęcia i wyciek z bazy Geekbench, które mogą zaostrzyć wasz apetyt na ten model

Kamil Świtalski
5

Jeżeli czekacie na Xiaomi Mi Mix 4 to mam dla Was kapkę dobrych wiadomości — smartfon doczekał się przecieków z pierwszymi zdjęciami i... wpisem z bazy Geekbench.

Portfolio Xiaomi puchnie z każdym miesiącem — co rusz do oferty firmy dołączają kolejne produkty, które cieszą się coraz większą popularnością. I jeżeli śledzicie poczynania chińskiego giganta, to prawdopodobnie wiecie że jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów w najbliższej przyszłości z ich strony jest Mi Mix 4. O sprzęcie plotkuje się już od dłuższego czasu — i jak to zwykle przy takich sprzętach bywa, oczekiwania są ogromne... a poprzeczka zawieszona niezwykle wysoko. Na Slashleak pojawiły się pierwsze zdjęcia urządzenia:

Na pierwszy rzut oka smartfon wygląda jak (swoją drogą - fenomenalny) Galaxy Note 10. Ale nie trzeba przyglądać mu się długo, by zauważyć brak dziur na przodzie urządzenia — a patrząc na włączoną kamerkę wiadomo, że zgodnie z wcześniejszymi przeciekami — urządzenie ma przednią kamerkę wbudowaną pod ekranem. Poza powyższymi grafikami, o model ten narobił odrobinę szumu dzięki zauważeniu go w bazie danych serwisu Geekbench:

Z powyższej grafiki wynika, że wypatrywany Xiaomi Mi Mix 4 miałby być napędzany przez Snapdragona 855 lub 855+ i 6 GB RAM z Androidem 9 Pie w tle i szybką pamięcią UFS 3.0. Ze wcześniejszych przecieków wiemy natomiast, że smartfon ma mieć zakrzywiany ekran z rozdzielczością QuadHD i wsparciem dla odświeżania 60, 90 i 120 hz. W kwestii aparatów fotograficznych — wszyscy powinni być usatysfakcjonowani. Z przodu miałby znaleźć się duet 12+2MP., zaś z tyłu urządzenia czekać miałyby na użytkowników aż cztery kamery: 108 MP + 20 MP + 12 MP + 5 MP.

Do efektywności koncepcyjnego Xiaomi Mi Mix Alpha może mu daleko, ale przynajmniej nie jest tak oderwany od rzeczywistości jak ten futurystyczny gadżet który przed kilkoma miesiącami zaprezentowała firma (a kilka dni temu pokazała także w Polsce!). Data premiery Xiaomi Mi Mix 4 nie jest jeszcze znana.

Źródło: Gizmo China, Droidshout

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu