Xiaomi

Xiaomi Mi Band 6 z płatnościami zbliżeniowymi w mBanku!

Piotr Kurek
Xiaomi Mi Band 6 z płatnościami zbliżeniowymi w mBanku!
2

Opaska Xiaomi Mi Band 6 z płatnościami NFC zadebiutowała w Polsce kilka tygodni temu. Korzystać z niej mogli tylko posiadacze kart Mastercard konkretnych instytucji finansowych: Banku Pocztowwego oraz ZEN.com i Curve. Teraz z płatności zbliżeniowych skorzystają klienci mBanku.

Płatności zbliżeniowe smartfonami, zegarkami i opaskami sportowymi pozwalają zapomnieć o fizycznych kartach. Wystarczy zapisać jej cyfrową wersję w urządzeniu i gotowe. Za zakupy w sklepie zapłacimy błyskawicznie, bez szukania gotówki czy karty w portfelu. Nie dziwi więc fakt, że Xiaomi w końcu zdecydowało się wprowadzić na nasz rynek model popularnej opaski Mi Band z NFC obsługującej płatności zbliżeniowe. Co prawda na ten moment nie jest idealnie - opaską zapłacą wyłącznie posiadacze karty Mastercard wydanej przez wąskie grono banków i finetechów. Firma stara się nawiązywać współpracę z różnymi instytucjami finansowymi, by umożliwić ich klientom wygodne płatności. Od dziś z tego rozwiązania skorzystają posiadacze rachunków w mBanku.

Xiaomi Mi Band 6 z płatnościami zbliżeniowymi w mBanku!

Klienci mBanku posiadający karty Mastercard już od dziś mogą korzystać z opasek Xiaomi Mi Band 6 w wersji z NFC jako karty płatniczej. By zacząć płacić opaską, wystarczy pobrać aplikację „Mi Fit” na telefon z systemem Android lub iOS i wybrać usługę Xiaomi Pay. Płatności dostępne są dla kart debetowych i kredytowych Mastercard. Z usługą Xiaomi Pay można płacić we wszystkich sklepach i punktach usługowo-handlowych w Polsce i na świecie mających terminale NFC. Można też wypłacić pieniądze z bankomatu.

Wkrótce do tej listy banków pozwalających na podpięcie kart Mastercard do opaski Xiaomi Mi Band 6 NFC dołączyć mają m.in. Getin Bank, BNP Paribas oraz SGB-Bank (sieć banków spółdzielczych).

Dokładny opis działania płatności zbliżeniowych w Xiaomi Mi Band 6 NFC przygotował dla Was Kamil. Jeśli chcecie poczytać nieco więcej o samej opasce i funkcjach, które warto znać, odsyłam do tekstu Jakuba, który przygotował obszerny poradnik pokazujący, co ciekawego można z niej wyciągnąć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu