Xiaomi

Xiaomi Mi 10 Lite 5G już w ofercie Orange, cena jest zaskakująco niska

Kamil Pieczonka
Xiaomi Mi 10 Lite 5G już w ofercie Orange, cena jest zaskakująco niska
9

Xiaomi oficjalnie zapowiedziało smartfony Mi 10 i Mi 10 Pro w Polsce w miniony wtorek, ale ani słowem nie zająknęło się na temat modelu Mi 10 Lite 5G. Wygląda jednak na to, że ten smartfon również wkrótce trafi do sklepów w Polsce i to w znacznie lepszej cenie, niż dwa flagowce.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G za 1799 PLN w Orange

Jak sprytnie zauważyli nasi koledzy po fachu z serwisu gsmManiaK, Xiaomi Mi 10 Lite 5G nie trafił jeszcze oficjalnie do oferty w sklepach czy u operatorów, ale pojawił się w aktualnym cenniku sieci Orange, gdzie będzie dostępny za 1799 PLN. Można zatem podejrzewać, że tyle samo będzie kosztował w sklepach, jak już oficjalnie trafi do naszego kraju. To blisko dwukrotnie mniej niż za model Mi 10, który wyceniony został w najtańszym wariancie na 3499 PLN. Prawdopodobnie będzie też najtańszym smartfonem oferującym łączność 5G i dostępnym na naszym rynku.

Dla przypomnienia Xiaomi Mi 10 Lite 5G to smartfon wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 765G wyposażony w procesor z 8 rdzeniami, układ graficzny Adreno 620 oraz wbudowany modem 5G (sub-6 GHz). Wersja dostępna w Orange ma posiadać 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci na dane (UFS 2.1). Poza tym dostaniemy też ekran AMOLED o przekątnej 6,57 cala (2340x1080 pikseli) z minimalistycznym notchem z kamerą do selfie o rozdzielczości 16 Mpix oraz poczwórny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 48 Mpix, a także obiektywem szerokokątnym, do macro oraz czujnikiem głębi.

Zobacz też: Co oznacza skrót UFS i jak wpływa na szybkość pamięci

Wygląda więc na to, że będzie to całkiem przyzwoity średniak, a wsparcie dla 5G będzie całkiem mocnym argumentem przemawiającym za zakupem tego modelu. Konkurencyjne firmy raczej nie wprowadzą do Polski swoich smartfonów 5G w najbliższym czasie, bo infrastruktura w naszym kraju nie jest jeszcze na to gotowa. W niczym to jednak nie przeszkadza w zakupie smartfona, który będzie już na to gotowy, a przy tym dostępny jest w całkiem sensownej cenie.

źródło: gsmManiaK

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu