Xiaomi

Xiaomi lepiej zintegruje Windowsa z Androidem niż Microsoft i Samsung? Na to wygląda

Kamil Świtalski
Xiaomi lepiej zintegruje Windowsa z Androidem niż Microsoft i Samsung? Na to wygląda
3

Chcielibyście integracji smartfona z komputerem, ale nie macie Samsunga który wspiera zaawansowaną integrację w aplikacji Twój Telefon? Nic straconego — Xiaomi pracuje nad autorskim rozwiązaniem!

Aplikacja Twój Telefon od Microsoftu to mocne zagranie które pokazuje, jak gigant z Redmond zaciska więzy z Androidem. Po ostatnim Unpacked chyba nikt nie ma wątpliwości, że najlepszym przyjacielem MS stał się... Samsung. Lista urządzeń ze wsparciem aplikacji Twój Telefon nie powala długością, ale to naprawdę działa — i wygląda coraz ciekawiej. Ale jeżeli myśleliście że konkurenci zostawią wszystko w rękach Microsoftu, to... nic z tych rzeczy. Beta MIUI 12 na smartfonach Xiaomi Mi 10 Ultra dodaje nową funkcję: Device Control.

Kontrola nad Androidem z PC już nie tylko od Microsoftu i Samsunga

Ekipa XDA Developers informuje o najnowszej opcji dostępnej w ostatniej becie MIUI 12 — i jest nią Device Control. Ta, jak już wspomniałem, działa analogicznie jak integracja aplikacji Twój Telefon ze smartfonami Samsunga. W skrócie: pozwoli na przerzucanie obrazu ze smartfona na komputer dzięki łączności WiFi. Poza kontrolowaniem aplikacji ze smartfona zdalnie, z poziomu komputera, pozwoli także na transfer plików. Funkcja ta prawdopodobnie będzie nazywać się Screen Combo. Ciekawie zapowiada się także opcja otwarcia kilku okienek i uruchamiania jednocześnie zestawu aplikacji. Z poziomu komputera uzyskamy także kontrolę nad edycją treści dostępnych w telefonie. Brzmi znajomo? No właśnie — kto śledził sierpniowe zapowiedzi i nowości ten prawdopodobnie skojarzy je ze wszystkimi usprawnieniami które aplikacja Twój Telefon oferuje teraz smartfonom Samsunga.

Na tę chwilę Xiaomi dopiero testuje takie rozwiązanie u siebie — i jest ono ograniczone do dwóch urządzeń: smartfona Mi 10 Ultra oraz komputera Mi Notebook Pro 15 (2020). Warto jednak mieć na uwadze, że to dopiero faza testów i przygotowania do ostateczne startu — w przyszłości możemy się spodziewać wsparcia dla szerszej palety urządzeń. Oby trafiła także do urządzeń dostępnych już na rynku, a nie tylko tych, które dopiero nadejdą. Jestem szczerze zaintrygowany — i wierzę, że ma to szansę działać lepiej niż u konkurencji. W końcu skupiać się będzie wyłącznie na produktach tej samej marki, więc ich inżynierowie mogą poczarować i zadbać o to, by działały tak dobrze, jak tylko się da. No i baza urządzeń znacznie mniejsza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu