Xiaomi

Język polski trafia na opaski Xiaomi Mi Band 5

KP
Kamil Pieczonka
12

To było tylko kwestią czasu, ostatnie doniesienia mówiły, że odpowiednia aktualizacja pojawi się 28 sierpnia, a wygląda na to, że niektórzy użytkownicy dostają ją już dzisiaj. Aktualizacja dla opaski pojawia się w aplikacji Mi Fit sukcesywnie, więc język polski powinien do was trafić w najbliższych dniach.

Xiaomi Mi Band 5 z językiem polskim

Brak języka polskiego w opasce Mi Band 5 to jeden z głównych zarzutów pod kątem Xiaomi, szczególnie gdy tzw. wersja global pojawiła się w oficjalnej dystrybucji w Polsce. Błąd ten zostanie jednak stosunkowo szybko naprawiony, bo prawdopodobnie jeszcze przed końcem wakacji. Jak możecie zobaczyć w poniższym tweecie niektórzy użytkownicy już dostali stosowaną aktualizację za pośrednictwem aplikacji Mi Fit. Nie jest jeszcze do końca pewne czy wersja chińska (CN) również otrzyma język polski, w tej chwili dla mojej opaski żadna nowa aktualizacja nie jest jeszcze dostępna. Patrząc jednak na historię poprzednich modeli, nie powinno być z tym problemów.

Z drugiej strony brak języka polskiego w samej opasce nie jest jakoś specjalnie uciążliwy. Aplikacja Mi Fit czy Amazfit, z której też można korzystać wraz z Mi Band 5, jest dostępna po polsku. W języku angielskim opisane są tylko poszczególne funkcje w samej opasce. Nie ma natomiast problemu z obsługą polskich znaków, np. SMSy wyświetlane są prawidłowo. Biorąc pod uwagę, że opaska w Chinach kosztuje często poniżej 100 PLN, dopłata do wersji global raczej nie ma wielkiego uzasadnienia. Tym bardziej, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie posiada ona modułu NFC i nie będzie umożliwiać płacenia w sklepach. Na taką funkcjonalność trzeba będzie pewnie poczekać do Mi Band 6 (miejmy nadzieje ;-)).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu