Gry

Ubisoft się nie poddaje. Konkurencja dla Call of Duty nadchodzi

Kacper Cembrowski
Ubisoft się nie poddaje. Konkurencja dla Call of Duty nadchodzi
5

Ubisoft się nie poddaje. Firma cały czas pracuje nad swoją grą, która ma być konkurencją dla Call of Duty czy Valoranta.

XDefiant — świetny plan, ale nieudolne powstawanie. Co się dzieje z tym projektem Ubisoftu?

Jak wyjaśniałem w zeszłym roku, XDefiant to darmowa strzelanka z widokiem z pierwszej osoby od Ubisoftu, która jest zapowiadana już od naprawdę długiego czasu — i zdołała do siebie przekonać dosyć sporo graczy. Warto również zaznaczyć, że Ubisoft wcale nie pozwala graczom o tej produkcji zapomnieć — FPS doczekał się nawet nowego materiału podczas zeszłorocznej konferencji Ubisoft Forward. To właśnie wtedy twórcy pokazali naprawdę dynamiczny materiał, który był montażem społeczności, która miała okazję już grać w XDefiant — wyglądało to jak streamerska sklejka.

Ponadto, to właśnie wtedy studio deweloperskie zapowiedziało, że otwarte beta testy tej produkcji wystartowały 21 i potrwały do 23 czerwca. Ubi kilkukrotnie zresztą zapewniało, ze ma wielkie plany co do rozwoju tej gry — a było zapowiadane, że tytuł będzie dostępny na komputerach osobistych z systemem Windows, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz na platformie do streamowania gier od Amazona, czyli Luna.

Wielki sukces gry? No, niekoniecznie

Plany były wielkie, hype graczy również osiągnął już bardzo wysoki poziom. Jaki był finał tej akcji? Premiera XDefiant na czas, a gra okazała się wielkim sukcesem i z miejsca podbiła platformy streamerskie, stając się fenomenem na miarę Fortnite’a… no, z tym, że nie do końca. Ubisoft w październiku 2023 oficjalnie poinformował, że XDefiant jest teraz opóźniony na czas nieokreślony. Dlaczego tak się stało? Po kolejnej fazie publicznych testów, Ubisoft odkrył pewne „niespójności w działaniu gry”, którymi należy się zająć przed premierą. Ubisoft napisał wtedy:

Zespół będzie nadal pracować nad rozwiązaniem tych problemów i testować je, aby upewnić się, że osiągniemy nasz cel, jakim jest bycie najlepszą w swojej klasie strzelanką zręcznościową.

Producent wykonawczy, Mark Rubin, który wcześniej pełnił tę rolę przy wielu grach Call of Duty, również wydał wtedy oświadczenie w tej sprawie. Stwierdził on, że XDefiant miało jeszcze serię problemów, przez które gra nie może zostać wydana w tej chwili:

Wiem, że to szkoda, że przesuwamy datę, zwłaszcza że wydawało się, że jesteśmy tak blisko i że dla wielu gra jest świetna i nie mogą się doczekać, aby w nią zagrać, ale wolałbym wydać grę, która będzie lepsza dla wszystkich.

XDefiant powraca? Ubisoft może szykować się na premierę gry

Od października słuch o grze zaginął. Minęło jednak już ponad pół roku i temat powrócił — jak teraz donosi jeden z najpopularniejszych i najbardziej zaufanych insiderów w branży, Tom Henderson, nowa sesja testowa serwera ma rozpocząć się już w ten piątek, czyli 19 kwietnia, i zgodnie z jego informacjami ma potrwać przez cały weekend, czyli do 21 kwietnia. Henderson donosi ponadto, że informacje zwrotne z nowego testu mają pozwolić deweloperowi Ubisoft San Francisco ostatecznie ustalić datę premiery długo oczekiwanej i przesuwanej gry.

Nie jest powiedziane, że oficjalną datę premiery poznamy już w ten weekend — można się spodziewać, że Ubisoft szykuje podwaliny pod wielką zapowiedź wskrzeszenia marki podczas tegorocznej konferencji Ubisoft Forward, która ma odbyć się 10 czerwca w Los Angeles. Miejmy zatem nadzieję, że 2024 rok wreszcie jest tym, w którym XDefiant zadebiutuje i faktycznie postara się zrobić trzęsienie ziemi na rynku darmowych sieciowych FPS-ów.

Źródło: Tom Henderson

Grafika wyróżniająca: Ubisoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu