Gry

Aplikacje xCloud pojawiły się w Microsoft Store. Nowa usługa ruszy już wkrótce

Piotr Kurek
Aplikacje xCloud pojawiły się w Microsoft Store. Nowa usługa ruszy już wkrótce
0

Microsoft szykuje się do startu testowej wersji usługi xCloud. W sklepie Microsoft Store pojawiły się dwie aplikacje sugerujące, że firma jest gotowa na udostępnienie rewolucyjnego rozwiązania już wkrótce.

xCloud od Microsoft i Stadia od Google. Dwie różne usługi łączą dwie rzeczy — gry i chmura. To właśnie granie w chmurze ma być rewolucją, którą od lat starały się wprowadzić inne firmy — niestety nie do końca im się to udało. Na polu walki wciąż obecne jest Sony ze swoją usługą PlayStation Now pozwalającą na uruchomienie ponad 750 tytułów z PS4, PS3, czy PS2 na PlayStation 4 (z możliwością ich pobrania) lub komputerach PC. Jednak nie jest ona szeroko dostępna — z PS Now skorzystają tylko użytkownicy z 12 krajów, w tym z USA, Kanady, Belgii, Austrii, Norwegii, Portugalii, czy Wielkiej Brytanii.

Zobacz też: Ostatnie informacje o Google Stadia nie pozostawiają wątpliwości. Jesienny start to po prostu szersze testy usługi

W sklepie Microsoft Store pojawiły się dwa produkty, które odnoszą się do usługi xCloud. xCloud Test Game oraz xCloud Test Game PAID. Obie aplikacje nie zdradzają zbyt wielu szczegółów na temat tego, co Microsoft szykuje dla graczy. Wszystkie treści, poza samymi tytułami, to zastępcze obrazki. Brakuje także opisów, więc na tych stronach nie znajdziemy niczego konkretnego o samych produktach. Być może są to aplikacje pozwalające na zainicjowanie usługi na Xbox One, jako jeden ze sposobów uruchamiania gier z xCloud. W początkowej fazie testów to właśnie konsola będzie służyła do udostępniania gier na innych urządzeniach, co przypomina Remote Play na PlayStation 4. Być może to jedynie testowe oprogramowanie pozwalające pracownikom firmy sprawdzić, w jaki sposób usługa będzie dystrybuowana do użytkowników.

Zobacz też: To dla wielu może być jeszcze jeden powód, by NIE kupować Xbox One

Więcej na temat xCloud dowiemy się w nadchodzących tygodniach lub miesiącach. Pierwsze, publiczne testy usługi mają rozpocząć się tej jesieni, a przewidywany jej start planowany jest na październik.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu