Xbox

Cztery generacje Xboxa na jednej konsoli, tysiące gier w dniu premiery Xbox Series X

Weronika Makuch
Cztery generacje Xboxa na jednej konsoli, tysiące gier w dniu premiery Xbox Series X
12

Najbardziej wydajna i kompatybilna konsola nowej generacji? Według Microsoftu to oczywiście Xbox Series X. Już w momencie premiery otrzymamy dostęp do tysięcy gier.

Microsoft podzielił się z fanami kolejną informacja dotyczącą ich konsoli nowej generacji. Wyjaśnili, że chcieliby, aby gracze zyskali możliwość grania w najlepsze wersje gier z czterech generacji Xboxa już w czasie premiery Xboksa Series X. Wsteczna kompatybilność była ponoć dla twórców kluczowa już od samego początku tworzenia sprzętu i to pod nią podejmowali wiele decyzji projektowych. Xbox Series X ma być najpotężniejszą i najbardziej kompatybilną konsolą w historii.

Xbox Series X ze wsteczną kompatybilnością i jakością HDR w starszych tytułach

Oczywiście stworzenie platformy wspierającej wsteczną kompatybilność nie było proste. Twórcy chcieli zapewnić odbiorcom jak najlepsze wrażenia. Microsoft jest teraz po ponad 100 000 godzin testów rozgrywki. Dzięki nim na Xbox Series X w dniu premiery będzie można zagrać w tysiące gier. Znajdą się wśród nich największe hitowe tytuły oraz ci mniejsi ulubieńcy fanów. Gry ze wstecznej kompatybilności działają natywnie na sprzęcie Xbox Series X, pracując z pełną mocą CPU, GPU i SSD. Wszystkie tytuły mają działać z maksymalną wydajnością – zaprezentują się też z wyższą i bardziej stabilną częstotliwością generowania klatek i renderingu w maksymalnej rozdzielczości i jakości.

Zapowiedziano 13 nowych gier na Xbox Series X. Czy to wystarczy by pokonać PlayStation 5?

Dysk SSD sprawi, że czasy ładowania zostaną skrócone, technologia rekonstrukcji HDR sprawi, że klasyczne tytuły otrzymają zupełnie nowy blask. Nie będzie to miało wpływu na wydajność produkcji. HDR w grach na Xboxa 360, ale i w tytułach opracowanych kilkanaście lat temu na pierwszego Xboxa? To zapowiada się naprawdę dobrze. W konsoli pojawi się także opcja Quick Resume, pozwalająca na sprawne przeskakiwanie między grami.

PlayStation 5 100 razy szybsze od PlayStation 4. Ta deklaracja Sony jest bardzo odważna

Twórcy Xbox Series X postarali się, aby jak największa liczba gier mogła być uruchomiona w wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu przy jednoczesnym poszanowaniu intencji artystycznych i wizji twórców – a przynajmniej w ten sposób ekipa Xboxa kreuje komunikaty na ten moment. Gry pracujące w 30 klatkach na sekundę przeskoczą do 60, te, które były znane z 60 przeskoczą do 120. Wszystko to brzmi naprawdę obiecująco i ciekawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu