Microsoft

Nie, Xbox Series X nie będzie dostępny w wakacje 2020. Po prostu Microsoft oszczędza na tłumaczeniach

Kamil Świtalski
Nie, Xbox Series X nie będzie dostępny w wakacje 2020. Po prostu Microsoft oszczędza na tłumaczeniach
4

Wpadka ze strony Microsoftu mogła niektórym narobić złudnych nadziei, ale nie. Xbox Series X nie trafi do sklepów w te wakacje.

Microsoft to jedna z najbogatszych firm na świecie, działająca niemal na każdym rynku. Firma z tradycjami, firma z produktami po które każdego dnia sięgają miliony użytkowników z całego świata. Firma odpowiadająca za najlepszy pakiet biurowy, komputerowy system będący najpopularniejszym na globie, firma która wielokrotnie udowodniła że jest naprawdę znakomita w tym co robi. Ich produkty cieszą zarówno użytkowników domowych jak i profesjonalistów. Dużych i małych. I naprawdę z niedowierzaniem patrzę na kwiatki takie jak ten -- mimo prężnie działającej ekipy polskiego Microsoftu, gigant z Redmond potrafi czasem zabłysnąć takimi bzdurami jak tłumaczenie rodem z translatora. A tak właśnie stało się przy okazji Xbox Series X i jego zapowiedzi w sklepie Microsoft Store, gdzie możemy przeczytać, że sprzęt będzie dostępny w wakacje 2020. Nie - Xbox Series X nie będzie dostępny w wakacje 2020.

Naturalnie problemem jest tutaj kalka językowa -- czyli Holiday 2020. Holiday to dla wielu wakacje -- i dla tłumacza (czy, jak wolicie, translatora ;) w sklepie Microsoftu -- również. Ale nie róbcie sobie nadziei -- na nowego Xboxa jeszcze odrobinę poczekamy, nie zadebiutuje on w lipcu czy sierpniu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i odliczać do jesieni -- bo to właśnie wtedy zaczyna się ten (nie)sławny amerykański holiday, czyli czas świąteczny. Najczęściej określenie to dotyczy okresu od późnego listopada, do wczesnego stycznia. I to właśnie wtedy możemy spodziewać się debiutu Xboxa Series X. Jeżeli ktoś narobił sobie nadziei że firma zmieniła plany, to niestety -- nic na to nie wskazuje. Uzbrójcie się jeszcze w odrobinę cierpliwości i wypatrujcie jesieni. Konkretne daty jeszcze nie padły, ale zarówno w przypadku premiery Xbox Series X jak i premiery PlayStation 5 -- powinniśmy poznać je już w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu