Microsoft

Zobacz wszystkie nowości - Xbox One X z obsługą gier z pierwszego Xboksa, tona nowych gier

Konrad Kozłowski
Zobacz wszystkie nowości - Xbox One X z obsługą gier z pierwszego Xboksa, tona nowych gier
13

Microsoft nie sprostał oczekiwaniom graczy - takich reakcji sieć jest już pełna. Ja nie skreślam nowej konsoli Microsoftu tak szybko. Xbox One X zadebiutuje dopiero w listopadzie, a firma z Redmond zdołała już udowodnić, że potrafi bardzo szybko się uczyć. Jaki był pokaz na E3 2017? Zobaczcie wszystkie zwiastuny - Xboksa One X oraz wszystkich gier.

Xbox One X - nowy, stary Xbox

Zgodnie z przewidywaniami konsola Microsoftu to potężna maszyna oferująca rozgrywkę w 4K i 60 fps. Oprócz mocy, cała rodzina konsol Xbox One doczeka się kolejnej ciekawej funkcji - wstecznej kompatybilności z grami z pierwszego Xboksa. Inżynierowie Microsoftu jeszcze nad nią pracują, nie wiemy kiedy dokładnie trafi na konsole. Microsoft nie omieszkał kilkukrotnie zaznaczyć, że Xbox One X to najmniejszy Xbox, jaki stworzono. Jest smuklejszy nawet od Xboksa One S. 

 

Gry w 4K na Xbox One X

Forza Motorsport 7

Pierwsza z gier na wyłączność dla Xbox One oraz Windows 10. Transmisję z konferencji oglądałem w 4K i jeśli ta gra będzie tak faktycznie wyglądać (a brakowało jeszcze wsparcia dla HDR), to odwalono kawał niezłej roboty.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Rozgrywka toczona tylko online, ostatni żywy wygrywa - ciekawy pomysł, zapowiada się sporo zabawy. Ciekawe jak wyjdzie w praktyce.

Deep Rock Galactic

State of Decay 2

Tego tytułu prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać, ale dla osób niezorientowanych dodam tylko, że walka o przetrwanie jest trudniejsza, niż mogło się wydawać. State od Decay wraca dopiero w przyszłym roku.

The Darwin Project

Kolejny tytuł, gdzie naszym zadaniem będzie przetrwanie walki na arenie. Oprócz walczących o życie 7 śmiałków w grze bierze udział reżyser sterujący częścią elementów areny.

Minecraft (2017)

Microsoft zapowiedział prawdziwy cross-play dla Minecrafta. Gracze z przeróżnych platform spotkają się razem online - iOS, Android, Nintendo Switch, Xbox One czy Windows 10.

Black Desert

Jedna z gier wspierających natywne 4K, trafi także na PlayStation 4. Tytuł z kategorii MMO - walka z przeciwnikami i zwierzętami, które opanowały fantastyczny świat.

The Last Night

Jedna z ciekawszych, o ile nie najciekawsza zapowiedź wczorajszego wieczoru w mojej ocenie. Platformówka trafi na Xbox One, lecz nie wiemy dokładnie kiedy - ja już niecierpliwie wyczekuję.

The Artful Escape

Sea of Thieves

Klimat Piratów z Karaibów? Coś w tym stylu. Rabowanie, walki okrętów oraz wręcz, eksplozje, armaty - materiał obiecuje wszystko co najlepsze. Jeden z tytułów z natywnym 4K już na starcie.

Tacoma

Super Lucky's Tale

Crackdown 3

Cuphead

Nie wierzę, że musieliśmy czekać tak długo na tę grę, ale nareszcie poznaliśmy jej datę premiery - z pewnością ją sprawdzę, zapowiada się intrygująco.

Ashen

Ori and the Will of the Wisps

Metro Exodus

Postapokaliptycze klimaty zawsze w cenie - nowe Metro prezentuje się znakomicie, przynajmniej na materiale wideo. Co sądzicie?

Life is Strange: Before the Storm

Assassin's Creed Origins

Czy tym razem nie otrzymamy niedopracowanej, tworzonej na szybko gry? Miejmy nadzieję, gdyż klimat w nowym Assassin's Creed zapowiada się na... oryginalny. Nie byłem fanem serii, ale starożytny Egipt brzmi interesująco.

Dragon Ball FighetrZ

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Xbox OneXbox One X