Microsoft

Microsoft Xbox Scorpio na E3 - ta konferencja zmieni układ sił na rynku konsol!

Jakub Szczęsny
Microsoft Xbox Scorpio na E3 - ta konferencja zmieni układ sił na rynku konsol!
7

Już dzisiaj o godzinie 23:00 czasu polskiego podczas konferencji E3 mającej miejsce w Los Angeles zobaczymy najnowsze wieści na temat projektu Xbox Scorpio dotyczącego zupełnie nowej konsoli w portfolio Microsoftu. Absolutnie pewne jest to, że gigant oficjalnie zapowie najmocniejszą w historii konsolę, przekaże dane na temat jej ceny oraz daty dostępności na rynku dla klientów. To właśnie dzisiaj możemy być świadkami zmiany układu sił na polu systemów do gier.

Xbox Scorpio (którego oficjalna nazwa zostanie ujawniona dopiero w trakcie konferencji) ma cechować się bezkompromisową wydajnością, dzięki czemu różnice między konsolami oraz pecetami w kontekście jakości grafiki w grach zostaną zmniejszone do absolutnego minimum. Sercem Xboksa Scorpio ma być ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 2,3 GHz. Procesor graficzny konsoli ma zawierać w sobie 40 jednostki obliczeniowe taktowane zegarem 1172 MHz. Do dyspozycji gier ma być aż 12 GB pamięci RAM (współdzielonej między system operacyjny oraz procesor graficzny). Z pewnością pojawi się również wersja konsoli pozwalająca na zapisywanie danych na 1 - terabajtowym dysku twardym, a także odtwarzacz Blu-ray UHD.

Istnieją spore rozbieżności na temat informacji o cenie Xboksa Scorpio - mówi się o tym, że Microsoft nie zechce popełnić tego samego błędu, co kilka lat wcześniej: pierwsza odsłona Xboksa One miała problem z nawiązaniem równej konkurencji z Playstation 4, gdyż... przede wszystkim była droższa od konkurenta. Niewykluczone, że Xbox Scorpio wystartuje z ceną na poziomie 499 dolarów, ale niektórzy eksperci wskazują na dużo niższy pułap cenowy, który pozwoli na uzyskanie przewagi nad konkurentem już na starcie.

Z nadzieją patrzymy również na możliwości Xboksa Scorpio w kwestii obsługi treści VR. Pewne jest to, że konsola będzie wspierać Windows Mixed Reality do obsługi treści w wirtualnej rzeczywistości, a zatem będzie możliwe wykorzystanie ciekawych i jednocześnie niedrogich zestawów od takich producentów jak HP oraz Acer. Spodziewamy się, że Microsoft poświęci dużą część konferencji właśnie zagadnieniom związanym z treściami VR na konsoli Xbox.

Kiedy rozpocznie się konferencja Xbox Scorpio na E3?

Już niebawem! O godzinie 23 czasu polskiego w Los Angeles rozpocznie się główna część konferencji giganta poświęconej nowej konsoli. Zostało zatem niewiele czasu - polecamy już teraz wybrać się do sklepu, zakupić furę popcornu i czekać na show. Wierzcie nam na słowo - będzie co oglądać!

Gdzie obejrzę konferencję Xbox Scorpio na E3?

Nie musisz zamykać tej strony! Poniżej umieszczamy kod transmisji na żywo, która rozpocznie się równiutko o godzinie 23 czasu polskiego. Jak zwykle zapraszamy do sekcji komentarzy, gdzie pojawimy się również my. W trakcie wydarzenia oraz tuż po nim zapraszamy Was na stronę główną Antyweba, gdzie zbierzemy dla Was absolutnie wszystkie informacje na temat Xboksa Scorpio oraz przekażemy Wam nasze opinie na temat premier Microsoftu. Zdecydowanie warto być z nami tego wieczoru!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

microsoft xbox