Microsoft

Rozbudowane i bardziej interaktywne powiadomienia w Windows 10 nadchodzą

Konrad Kozłowski
Rozbudowane i bardziej interaktywne powiadomienia w Windows 10 nadchodzą
16

Nadchodząca aktualizacja dla Windows 10 - czyli Fall Creators Update - zaczyna zapowiadać się o wiele lepiej od poprzedniczki. Tym razem dowiadujemy się więcej na temat nowego rodzaju powiadomień, które pojawią się tej jesieni w Windows 10.

Paczka nowości, która trafiła ostatnio do testerów wersji beta Windows 10 zawierała kilka interesujących funkcji, ale zapowiedź dodania bardziej rozbudowanych interaktywnych powiadomień prezentuje się jeszcze ciekawiej.

Centrum akcji i powiadomienia w Windows 10

Microsoft od samego początku istnienia Windows 10 stara się uczynić Centrum Akcji i same powiadomienia jak najwygodniejszymi i oferującymi jak największe możliwości. Obecność multimediów, otwieranie treści linkowanych w notyfikacji oraz opcja interakcji - na przykład odpisania na wiadomość - sprawiły, że stały się jeszcze użyteczniejsze. Teraz nadchodzi czas na znaczne zwiększenie ich możliwości.

Centrum Akcji i powiadomienia są cały czas poprawiane przez Microsoft
Twórcy Windows 10 nie przedstawili jeszce oficjalnie tej nowości, lecz na podstawie udzielonych informacji można łatwo przewidzieć scenariusze, w których stanie się przydatna. Jako przykład podawane są przypomnienia ustawiane za pomocą Cortany - w tej chwili za pomocą przycisku odznaczymy jako wykonane lub "uśpimy" je. Wkótce będzie możliwa także edycja szczegółowa takiego przypomnienia właśnie z poziomu powiadomienia.

Poczekamy na Windows 10 Fall Creators Update SDK

Takie oraz inne zastosowania "bogatych" powiadomień będą w rękach deweloperów, którzy będą mogli rozpocząć prace nad ich wdrożeniem dopiero w momencie udostępnienia SDK z Windows 10 Fall Creators Update. Jak wielu się na to zdecyduje i jakie rezultaty to przyniesie? Liczę, że będziemy mile zaskoczeni. Teraz musimy zaczekać, aż nowy rodzaj powiadomień trafi do użytkowników wraz z jedną z wersji testowych Windows 10, byśmy mogli się im dokładnie przyjrzeć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu