Microsoft

Xbox One X. Oto nowa przepotężna konsola Microsoftu!

Jakub Szczęsny
Xbox One X. Oto nowa przepotężna konsola Microsoftu!
77

Tak jak się spodziewaliśmy, Microsoft w trakcie konferencji E3 2017 w Los Angeles pokazał zupełnie nową konsolę - Xbox One X. Nowy system do gier z Redmond to obietnica jeszcze lepszych osiągów w trakcie grania, jeszcze lepszej grafiki i wreszcie - pełnego 4K zawsze i wszędzie. Co ważne - wszystkie akcesoria z wcześniejszych Xboksów będą współpracować z nową konsolą, podobnie jak i gry!

Dotychczas, nową konsolę Microsoftu znaliśmy tylko jako Xbox Scorpio. Teraz już wiemy, jaka będzie docelowa nazwa nowego urządzenia. Xbox One X ma być odpowiedzią na cały czas rosnące potrzeby graczy. Sprzęt ma wyrównać różnice między gamingowymi pecetami, a systemami dedykowanymi głównie do gier - osiągnięcie rozdzielczości 4K, niesamowitej grafiki oraz 60 klatek na sekundę ma nie być już żadnym problemem. To zaś dla twórców gier oznacza tyle, że spokojnie mogą oni zacząć się ścigać na konsolach w kwestii jakości oprawy wizualnej. To zaś ma zapewnić aż 6 teraflopów graficznej mocy obliczeniowej - to o ponad jednego teraflopa więcej, niż w przypadku PS4 Pro!

Microsoft, aby fizycznie udźwignąć bardzo mocne podzespoły, użył techniki chłodzenia podzespołów znanej głównie z high-endowych kart graficznych dla pecetów. Po raz pierwszy w konsolach mówimy o komorze parowej, która ma za zadanie efektywnie odprowadzać ciepło z graficznego serca Xboksa One X. 6 teraflopów to dobry argument za tym, by zapewnić konsoli wysoką kulturę pracy i wyeliminować możliwość niekorzystnego przegrzewania się sprzętu.

Już teraz wiemy, że Xbox One X będzie dostępny na światowych rynkach już od 7 listopada. Cena ma wynosić 499 dolarów.

Microsoft wreszcie odrobił lekcje. Nowy Xbox to również ogromna porcja ekskluzywnych tytułów!

Podstawowym problemem Xboksa One była stosunkowo mała liczba tytułów na wyłączność. Najnowsza konsola - Xbox One X to nie tylko naprawdę potężna konsola, ale również znacznie większa ilość gier, których nie zobaczymy na konkurencyjnej platformie. W trakcie trwającej właśnie konferencji E3, pokazano m. in. bardzo długi, obiecujący gameplay Forza Motorsport 7 w 4K i 60 klatkach na sekundę.

Zapowiedziano również 24 nowe ekskluzywne dla platformy Xbox tytuły. To oznacza, że zdanie społeczności graczy, jakoby konsole Microsoftu były ubogie w gry, których konkurencja może jedynie zazdrościć staje się powoli nieaktualne. Gigant świetnie przygotował się również pod tym względem i rzeczywiście, jak twierdziliśmy na samym początku - dotychczasowy układ sił może się nie utrzymać wraz z premierą Xboksa One X.

W trakcie ekscytującej konferencji Microsoftu w trakcie E3 zobaczyliśmy już sporo gameplayów gier pokazujących potencjał nowej konsoli. Oprócz wspomnianej wyżej Forzy Motorsport 7 widzieliśmy także Metro: Exodus (będzie grane), a także Assasin's Creed: Origins.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosofthotXbox One X