Konsole

Xbox One S dostępny w przedsprzedaży w Polsce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Xbox One S dostępny w przedsprzedaży w Polsce [prasówka]
5

Xboksa One S można już zamawiać w Polsce. Nowa konsola pojawiła się w przedsprzedaży. Wysyłka ruszy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Xbox One S w Polsce

Tym razem na debiut konsoli Microsoftu nie musieliśmy czekać aż tak długo. Debiutuje ona bowiem u nas niemal w tym samym czasie co w USA. Przedsprzedaż ruszyła m.in. w X-Komie, gdzie sprzęt wyceniono na 1799 złotych. Jest to wersja z dyskiem 2 TB. W zestawie, oprócz pełnego okablowania, otrzymujemy subskrypcję Xbox Live Gold na 6 miesięcy. Wysyłkę zaplanowano na 2 sierpnia.

Przypomnijmy, że Xbox One S to aktualnie nie tylko lepsza wersja konsoli, ale również najtańszy na rynku odtwarzacz płyt Blu-Ray Ultra HD. Od poprzedniego Xboksa różni go też wsparcie dla HDR, odświeżony design i wbudowany zasilacz.

Snapchat wprowadza Memories

Snapchat dodaje do swojej aplikację funkcję wspomnień. Aplikacja ma teraz gromadzić archiwum ważnych dla nas momentów (udostępnionych wcześniej snapów), z którego będziemy mogli skorzystać, aby stworzyć nowe posty, o dłuższej narracji. Ma to też po prostu służyć pokazywaniu naszych nagrań i zdjęć znajomym. W ten sposób Snapchat sprawi, że użytkownicy będą korzystać z jego aplikacji częściej, bo nasze treści nie znikną, tylko będą dalej dostępne w prywatnej galerii. W razie potrzeby możemy też ukryć wybrane snapy, aby nie pojawiały się w Memories.

Huawei pozywa Samsunga

Huawei korzysta ze swojego obszernego porfolio patentów i... pozywa Samsunga. Szczegóły nie są znane, ale złożenie pozwu potwierdził rzecznik prasowy sądu, do którego sprawa trafiła. Samsung tłumaczy jedynie, że analizuje oskarżenia i przygotowuje się do ich odparcia. Huawei nie komentuje sprawy. Chińczycy mają solidny oręż w dłoniach, bo przez ostatnie lata byli jedną z najaktywniejszych firm na rynku patentowym, o czym też pisałem na Antywebie. Najwyraźniej teraz zamierzają uprzykrzać życie konkurencji, która w mniejszym lub większym stopniu wykorzystuje zarejestrowane przez nich technologie. Nie jest to zresztą pierwszy taki przypadek. Podobny pozew pojawił się już w maju br. Wówczas dotyczył on łączności LTE w urządzeniach Samsunga.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskakonsolexboxXbox One S