Konsole

W lipcu PlayStation Plus i Games with Gold idą łeb w łeb, ale niestety bez wielkich hitów

PW
Paweł Winiarski
4

Lipcowe NBA 2K16 trochę udobruchało użytkowników PlayStation, którzy po kilku miesiącach słabszych produkcji dostępnych za darmo w PlayStation Plus nie wypowiadali się o usłudze zbyt dobrze. Lipiec jest spokojniejszy, ale trzyma poziom, u konkurencji również. Zobaczcie w co zagramy w Games with Gold i PS+.

Games with Gold

The Banner Saga 2 w wersji konsolowej miało pojawić się dopiero pod koniec lipca tego roku, tymczasem konwersję udało się ukończyć wcześniej i gra od razu wylądowała w abonamentowej usłudze Microsoftu. Oznacza to, że tytuł (w wersji na Xboksa One) będzie dostępny w Games with Gold przez cały miesiąc (od 1 do 31 lipca). Dla przypomnienia - to turowe RPG przenoszące graczy do krainy zainspirowanej mitologią ludów skandynawskich.

Drugą z gier, dostępną od 16 lipca do 15 sierpnia na Xboksie One będzie zręcznościowe, logiczne Tumblestone. Niby drobiazg, ale może przyciągnie do telewizorów miłośników tego typu rozgrywki.

Do lipcowego Games with Gold trafią również dwie produkcje przeznaczone dla Xboksa 360, w które dzięki wstecznej kompatybilności Xboksa One zagramy również na sprzęcie aktualnej generacji. Mowa o Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 (dostępne od 1 do 15 lipca) i Tron: Evolution (od 16 do 31 lipca). Pierwsza propozycja powinna Wam się spodobać, drugą zobaczcie z ciekawości - miałem wątpliwą przyjemność ją kiedyś recenzować i niestety nie potrafię polecić.

PlayStation Plus

W PS+ gier dostaniemy 6, choć trudno powiedzieć, by w tym miesiącu Sony zaoferowało lepsze propozycje niż amerykańska firma. Całkiem nieźle wypada jednak samodzielne rozszerzenie do czwartej części Saints Row, czyli Gat out of Hell (dla PS4). Sporo dobrej, niezobowiązującej zabawy, jednak w kontekście nowości w serii, raczej niczego się nie spodziewajcie.

Furi to natomiast propozycja od francuskiego studia The Game Bakers, w którą pograją posiadacze PlayStation 4. Nie miałem przyjemności jej sprawdzić, jednak jestem zaciekawiony - to ciąg walk z bossami w kolorowej grze akcji.

Właściciele PlayStation 3 pograją natomiast w Call of Juarez: Bound in Blood i Fat Princess. Szczególnie polecam pierwszy tytuł, polskie Więzy Krwi, czyli naprawdę fajną strzelankę od naszego rodzimego Techlandu.

Właściciele przenośnej PlayStation Vita sprawdzą natomiast Prince of Persia: Revelations i Oreshika: Tainted Bloodlines. Kieszonkowe jRPG zawsze witam z otwartymi ramionami - szczególnie, że mamy wakacje i zamierzam zabierać Vitę na wszelkie wyjazdy - dwójka ląduje więc na mojej konsoli obowiązkowo.

Jak sami widzicie obie oferty są raczej zachowawcze i nie powinny wywołać ani lawiny negatywnych komentarzy, ani okrzyków zachwytu. Nie wiem jak Wy, ale ja czasem mam wrażenie, że odhaczam sobie po prostu darmowe produkcje odkładając ja niczym gry ze steamowych promocji, na później. A potem zupełnie zapominam, że mogę w nie pograć. Z drugiej strony wielokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy już zbierałem się do jakiegoś zakupu, coś stanęło mi na przeszkodzie, a chwilę potem gra lądowało w darmowym zestawie. I tak, to czasem niezły sposób na nadrobienie zaległości, z którymi z jakiegoś powodu nie zapoznałem się w okolicach premiery.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: