Gry

Za kilka dni poznamy przyszłość Xboksa. Exclusivy trafią na PS5 i Switcha?

Konrad Kozłowski
Za kilka dni poznamy przyszłość Xboksa. Exclusivy trafią na PS5 i Switcha?
3

Microsoft przedstawi przyszłość Xboksa podczas nadchodzącej konferencji. Wedle plotek gry z konsoli Microsoftu mają trafić na PlayStation 5 i Nintendo Switch.

W ciągu ostatnich tygodni pojawiały się plotki o możliwych premierach gier z Xboksa na PS5 i Nintendo Switch. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że tytuły takie jak "Hi-Fi Rush", "Sea of Thieves", a nawet gry od Bethesdy, np. "Starfield" i "Indiana Jones", mogą trafić na inne platformy.

Polecamy na Geekweek: Masz internet, to weź ulgę podatkową. Są na to tylko dwa lata

Przyszłość Xboksa - nadchodząca konferencja. Kiedy i gdzie oglądać?

Phil Spencer, szef Microsoft Gaming, nie zdementował tych plotek, lecz stwierdził, że firma słucha opinii użytkowników i będzie na nie reagować. Przed kilkoma godzinami pojawiły się też informacje, że na spotkaniu wewnętrznym w Microsofcie, Spencer miał zaprzeczyć, jakoby firma miała przestać produkować własne konsole.

Nadchodząca konferencja będzie dostępna do obejrzenia online. Microsoft regularnie udostępnia materiały wideo na swoim kanale na YouTube, więc można spodziewać się, że materiał pojawi się w czwartek o godzinie 12:00 czasu Pacyficznego, więc o godzinie 21:00 czasu polskiego. Potwierdzone zostało, że w wydarzeniu wezmą udział: szef gamingu w Microsft Phil Spencer, prezes Xboxa Sarah Bond oraz szef Xbox Studios Matt Booty.

Jakie gry z Xbox mogą trafić na PS5 i Switcha?

Konferencja ta odbywa się kilka dni po pojawieniu się wskazówek mających sugerować możliwość premiery "Hi-Fi Rush" na PS5 i Nintendo Switch. Pojawiały się również plotki o przeniesieniu "Hi-Fi Rush" i "Sea of Thieves" na konsole spoza ekosystemu Xboksa, co byłoby nie lada wydarzeniem.

Od pewnego czasu pojawiły się także plotki, że Starfield może trafić na PS5, a The Verge doniosło w zeszłym tygodniu, że Microsoft rozważa wydanie swojej nadchodzącej gry z Indianą Jonesem na PlayStation 5.

Czy nadchodzące wydarzeniem będzie historyczną chwilą, w której określenie "exclusive" przestanie istnieć w ekosystemie Xboksa? Przekonamy się już niedługo, ale jak obstawiacie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu