Zapowiedzi gier

Xbox szykuje wiele niespodzianek dla graczy i zaprasza na Xbox Games Showcase

Piotr Kurek
Xbox szykuje wiele niespodzianek dla graczy i zaprasza na Xbox Games Showcase
0

Microsoft zaprasza na jedną z najważniejszych w tym roku prezentacji Xbox Games Showcase. Pojawią się na niej gry, które w najbliższym czasie trafią na konsole Xbox oraz komputery PC. Firma podgrzewa atmosferę mówiąc, że na graczy czeka jeszcze jedna niespodzianka.

Jeszcze kilka lat temu oczy całego świata skupiającego się wokół gier wideo kierowały się na E3 – największą imprezę dla branży, na której główni gracze na rynku konsol i gier prezentowali nad czym pracują. Microsoft, Nintendo, Sony, EA, Ubisoft, Square Enix i wielu wielu innych. Jednak lata targów mamy za sobą, w tym roku się nie odbędą. Jednak nie oznacza to wcale, że firmy zapominają o graczach – nic z tych rzeczy. Każda z nich ma swoje własne "imprezy" w postaci prezentacji online, na których przedstawiają swoje najnowsze projekty. Tak też będzie w przypadku konsol Xbox. Firma Microsoft potwierdziła właśnie, że 9 czerwca odbędzie się Xbox Games Showcase.

Microsoft potwierdza, że oprócz tytułów od najważniejszych partnerów zewnętrznych, w trakcie Xbox Games Showcase nie zabraknie gier od wewnętrznych studiów, w tym od Activision, Blizzard, Bethesda oraz Xbox Game Studios. Firma obiecuje, że ma czym zaskoczyć graczy i warto czekać na prezentację. Czego możemy się spodziewać? Niewątpliwie jedną z ważniejszych zapowiedzi będzie dodatek fabularny do "Starfield". "Shattered Space" do graczy ma trafić tej jesieni, więc czerwiec zapowiada się na doskonały moment, by pokazać światu to, nad czym pracuje ekipa z Bethesdy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiły się też różne plotki na temat tego, że Microsoft wkrótce zaprezentuje najnowszą odsłonę "Gears of War" – serii, która pamięta czasy Xboksa 360 i która wciąż czeka na swoją grę nowej generacji. Ostatnia część, zatytułowana "Gears 5" do sprzedaży trafiła w 2019 r. i gracze od lat czekają na kolejną produkcję, za którą pracuje ekipa z The Coalition.

Czego możemy się jeszcze spodziewać? Myślę, że czas najwyższy poznać kolejne szczegóły dotyczące gry "Indiana Jones i Wielki Krąg", która oficjalnie zapowiedziana została w styczniu tego roku. Przez pół roku o tytule było cicho, ale Xbox Games Showcase może być dobrym miejscem na pokazanie konkretów i fragmentów rozgrywki.

Wielkie święto graczy już w przyszłym miesiącu. Nie zabraknie niespodzianek

Podobnie jak w zeszłym roku, tuż po Xbox Games Showcase gracze mają zaproszenie na jeszcze jedną prezentację – tym razem poświęconą innej grze. Jakiej? Microsoft tego nie zdradza. Firma już teraz podkręca atmosferę prezentując grafikę z zamazanymi informacji o tytule, który będzie głównym punktem tego wydarzenia. Nie mówi jednak wprost, o co dokładnie chodzi. Z zapowiedzi wiemy, że to "tytuł z jednej z najbardziej ukochanych serii". Na reakcję społeczności graczy nie czekaliśmy długo i wszyscy są zgodni, że prezentacja poświęcona będzie nowej odsłonie Call of Duty. Choć dotychczas to PlayStation grało pierwsze skrzypce związane z promocją najpopularniejszej na świecie strzelanki, tak po przejęciu przez Microsoft Activision Blizzard, CoD staje się jedną z flagowych serii znajdujących się pod parasolem Xbox. Czy rzeczywiście będzie to nowe Call of Duty? Wszystkiego dowiemy się już w przyszłym miesiącu

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu