Ciekawe strony

Wysyłanie pliku do 1GB na Facebooku to już nie problem. Przetestujmy nowy P2P

Grzegorz Ułan
Wysyłanie pliku do 1GB na Facebooku to już nie problem. Przetestujmy nowy P2P
20

Możliwości udostępniania plików w sieci mamy mnóstwo. Opisywaliśmy je wielokrotnie na Antywebie. Większość z nich wymaga instalowania dodatkowych programów lub zakładania nowych kont. Pipe to nowy projekt, który chce uprościć ten proces maksymalnie. Do tego z miejsca skierowany jest do dużej grupy...


Możliwości udostępniania plików w sieci mamy mnóstwo. Opisywaliśmy je wielokrotnie na Antywebie. Większość z nich wymaga instalowania dodatkowych programów lub zakładania nowych kont. Pipe to nowy projekt, który chce uprościć ten proces maksymalnie. Do tego z miejsca skierowany jest do dużej grupy potencjalnych użytkowników. Mianowicie jest to aplikacja na Facebooku, która umożliwia przesłanie w czasie rzeczywistym naszym znajomym, będącym online, dowolny plik w rozmiarze do 1GB.

Samo wysyłanie jest rzeczywiście banalnie proste i błyskawiczne. Wystarczy wybrać dostępnego znajomego, wskazać lub przenieść myszką plik do rury i po drugiej stronie jest już gotowy do pobrania.

Jeżeli nasz znajomy jest online, dostanie powiadomienie w komunikatorze FB o możliwości pobrania, jeśli nie, wyświetli się na jego tablicy odpowiednia informacja.

Co najważniejsze, by transfer zakończył się sukcesem, obydwie strony muszą być online i korzystać z tejże aplikacji. Samo wysłanie pliku jest też zaproszeniem znajomego do jej zainstalowania.

Teraz pozostaje już tylko zaakceptować plik.

Formuła tej aplikacji znakomicie nadaje się do wysyłania niewielkich plików podczas rozmowy na FB, kiedy wiemy, że nasz znajomy jest online, na komputerze, nie na mobilnej aplikacji. Ograniczenie do 1GB jest moim zdaniem trochę na wyrost. Raz, że transfer takiego pliku może trwać w nieskończoność, dwa, z chwilą przerwania transferu może okazać się, iż przesyłanie trzeba wznawiać od nowa.

Nie mniej jednak pomysł wydaje się ciekawy. Z dużym prawdopodobieństwem może przyjąć się jako popularne narzędzie do wymiany plików między znajomymi na Facebooku. W tej chwili dostęp do aplikacji jest ograniczony. Możecie spróbować wysłać prośbę o zaproszenie na FB. Z chęcią też umożliwię Wam wspólną możliwość przetestowania go od razu. To niczym nie grozi, raczej korzystam z Google Plus, jest to też proces odwracalny:). Dodajcie mnie do znajomych i wyślijcie na PM chęć przetestowania aplikacji, ja odeślę Wam niewielki plik w celu zaproszenia do testów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookp2p