Ciekawe strony

Ciekawy polski projekt - Korepetycje online z wykorzystaniem szkolnej tablicy

Grzegorz Ułan
Ciekawy polski projekt - Korepetycje online z wykorzystaniem szkolnej tablicy
20

Przyznam, iż do tej pory ciężko mi było sobie wyobrazić udzielanie korepetycji online, a ściślej mówiąc, ich skuteczność i funkcjonalność. Nawet biorąc pod uwagę wykorzystanie do tego kamery i mikrofonu, mocno niewygodnie jest uczyć się w ten sposób. Obraz z kamery w pewien sposób pewnie rozprasza,...

Przyznam, iż do tej pory ciężko mi było sobie wyobrazić udzielanie korepetycji online, a ściślej mówiąc, ich skuteczność i funkcjonalność. Nawet biorąc pod uwagę wykorzystanie do tego kamery i mikrofonu, mocno niewygodnie jest uczyć się w ten sposób. Obraz z kamery w pewien sposób pewnie rozprasza, pokazywanie różnych działań do kamerki, raz że może być niewyraźne, dwa po prostu niewygodne. Co innego jak podczas takich lekcji głównym obiektem będzie zwykła tablica szkolna.

Na taki pomysł wpadli twórcy serwisu Wytłumacz.pl. Genialne i wygodne rozwiązanie, zarówno dla udzielającego korepetycje jak i uczącego się. Po środku mamy tablicę, po lewej kamerę z menu, po prawej przybornik z narzędziami do zapełnienia tablicy. Serwis umożliwia tworzenie klas prywatnych (generuje bezpośredni link) lub publicznych, dostępnych z głównej strony serwisu.

Na tablicy możemy pisać kredą "odręcznie" lub wprowadzać wzory z klawiatury. Podobnie tekst i grafiki. Pod tablicą mamy narzędzia do cofania i powtarzania akcji i przycisk wskaźnika, który pulsuje przez klika sekund we wskazanym miejscu na tablicy.

Całą zawartość tablicy można zapisać na komputerze w pliku graficznym. Korespondencja odbywa się albo z wykorzystaniem czatu pod tablicą albo mikrofonu w komputerze. Gdy mamy zapełnioną już całą tablicę, można dodawać kolejne, tworząc w ten sposób klika zakładek. W lekcjach może brać udział 25 uczestników.

Twórcy projektu, oprócz dostarczenia narzędzia do korepetycji online, starają się również być platformą, ułatwiającą wykorzystanie go w praktyce przez użytkowników. W tym celu powstało również forum, gdzie możemy ogłaszać chęć udzielenia takich lekcji lub też szukać takiej osoby, która ich udziela w konkretnej dziedzinie.

Wiem, że serwis dopiero został uruchomiony, ale już widzę w nim potencjał na szersze wykorzystanie tego narzędzia, również do udzielania płatnych korepetycji. Jednak to będzie wymagało znacznego rozbudowania serwisu i mam nadzieję, iż w tym kierunku będzie się on rozwijał. Oczywiście wszystko zależy od zainteresowania i przyjęcia na rynku w obecnej postaci.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu