Google

Wysoka jakość wykonania Pixel 4 XL potwierdzona - od smartfonów odklejają się szklane plecki

Paweł Winiarski
Wysoka jakość wykonania Pixel 4 XL potwierdzona - od smartfonów odklejają się szklane plecki
60

Kupując drogiego smartfona mamy przekonanie, że jakość jego wykonania stoi na najwyższym poziomie. Powinna, w końcu to urządzenie z wyższej półki, od którego wymaga się więcej.

Niestety ta teza nie sprawdza się w przypadku smartfonów z serii Google Pixel. Firma potrafi stworzyć cuda jeśli chodzi o oprogramowanie, pokazując jednocześnie, że w mobilnej fotografii bardzo duże znaczenie ma software. W parze nie idzie jednak hardware, co wielokrotnie widzieliśmy. Swoje problemy z ekranami miał Pixel 2 XL, bolączki miał też Pixel 3 - ubiegłoroczny Pixel 4 XL dołącza do tego grona i to z naprawdę nieprzyjemną usterką.

Pixel 4 XL i odklejające się szklane plecki

Użytkownicy smartfonów Pixel 4 XL zaczęli dzielić się na forach internetowych Google oraz reddit nieprzyjemnym problemem z obudową swoich urządzeń. Zaczyna się ona rozklejać, a dokładnie odchodzą szklane plecki. Wygląda to jakby trzymający je klej zaczynał puszczać w okolicach rogu, a później tracił swoje właściwości w dalszej części obudowy.

Cały czas nie wiadomo co jest bezpośrednią przyczyną problemu, sklep uBreakiFix wskazuje natomiast powiększającą się baterię, co byłoby powtórką ze smartfonów Nexus 6P.

Przeczytaj też: Zabrałem Pixela 4 XL i lustrzankę na krótki spacer. Czym wolę robić zdjęcia?

Google nie odniosło się jeszcze oficjalnie do tego problemu, ale podobno wymienia wadliwe urządzenia. Pozostaje pytanie - czy to kwestia konkretnej serii, czy niedokładny projekt i problem może dotknąć z czasem większą grupę użytkowników. Oby był to pierwszy scenariusz. Pixel 4 XL to młody smartfon, który nie miał jeszcze pierwszych urodzin i tego typu usterki nie powinny mieć miejsca. W ogóle rozklejanie się obudowy w smartfonie za 800-1000 dolarów (aktualna cena w Polsce to 4299 za wersję z 64GB pamięci na dane) brzmi naprawdę źle i nie powinno mieć nigdy miejsca. Nie buduje też zaufania do firmy i odbija się na sprzedaży modeli kolejnych generacji.

Mieliście podobne problemy ze smartfonem? Tego typu usterki i błędy konstrukcyjne są praktycznie niemożliwe do znalezienia w krótkoterminowych testach i zauważają je dopiero użytkownicy, którzy korzystają ze smartfona przez długie miesiące. Dlatego też jestem fanem długoterminowych recenzji sprzętu, bo to właśnie one wskazują najmocniejsze i najsłabsze strony urządzeń.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu