Polskie technologie

Wynik przetargu na laptopy dla czwartoklasistów unieważniony. Co to oznacza?

Patryk Koncewicz
Wynik przetargu na laptopy dla czwartoklasistów unieważniony. Co to oznacza?
6

KIO podjęło decyzję – jeden z wykonawców wylatuje z wyścigu.

Zamieszanie z laptopami dla czwartoklasistów trwa w najlepsze. Dopiero co informowaliśmy o zwiększeniu liczby dostawców pomimo zwycięstwa x-komu w przetargu, a teraz okazuje się, że procedurę trzeba rozpoczynać od nowa z powodu decyzji Krajowej Izby Odwoławczej.

Co z terminem realizacji dostaw?

KIO rozpatrzyło odwołanie wniesione na początku czerwca przez Grupę E, ITD24 i F.H.U. „Horyzont” Krzysztof Lech, dotyczące nieprawidłowości w ofertach x-komu i firmy Betchle direct Polska. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o realizację zamówienia laptopów poddawali w wątpliwość ofertę Betchle z powodu niedostarczenia wystarczającej ilości dokumentów potwierdzających możliwość realizacji dostawy, oraz nieuzupełniania linku do testu CrossMark.

Źródło: Depositphotos

Od x-komu oczekiwano natomiast odtajnienia dokumentów dotyczących dostaw i ich realizacji, jednak komisja po zapoznaniu się ze zgłoszeniem postanowiła pozostawić częstochowskie przedsiębiorstwo w spokoju, czego nie można powiedzieć o Betchle. Podmiot ten wylatuje z wyścigu o dostarczenie laptopów dla uczniów klasy czwartej. KIO nakazało COARodrzucenie oferty Bechtle direct Polska na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy dotyczącej prawa zamówień publicznych, z powodu niezgodności z warunkami zamówienia.

Krajowa Izba Odwoławcza unieważnia więc wynik przetargu i ponownie rozpatrzy oferty, ale nie oznacza to wstrzymania działań. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że odrzucenie jednego wykonawcy nie wpłynie na termin dostaw komputerów – ten ma pozostać bez zmian.

„W lipcu planowane jest podpisanie umów ramowych z wykonawcami i umów wykonawczych. Wtedy poznamy ostateczne ceny laptopów oraz wykonawców w każdym z 73 regionów kraju. Dostawy komputerów do szkół przewidziane są już od września 2023” – komunikat Ministerstwa Cyfryzacji

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news