Akcja Partnerska

Wymiana wiedzy i edukacja w Data Center 2 Beyond.pl

18

Nowe Data Center 2 Beyond.pl to nie tylko serwerownia, ale także Centrum Badań Technologii Informatycznych, w którego skład wchodzi m.in. trasa edukacyjna. Niebawem poznańskie centrum danych stanie się także unikatową przestrzenią do wymiany wiedzy branżowej i spotkań ze specjalistami IT z całego świata.

– Trasa edukacyjna, obok przestrzeni konferencyjnej, od początku była integralną częścią projektu architektonicznego, co tworzy wartość dodaną serwerowni Beyond.pl – mówi Michał Grzybkowski, prezes i współzałożyciel Beyond.pl. – Nasze nowe Data Center 2 świadczy usługi IT w dotąd niespotykanym w Polsce standardzie, który udało nam się osiągnąć m.in. dzięki wymianie doświadczeń ze światowymi liderami w branży. Chcemy stworzyć przestrzeń sprzyjającą dzieleniu się wiedzą i być ważnym punktem na mapie technologicznej Europy. Beyond.pl od początku istnienia pełnił rolę rynkowego pioniera za sprawą uruchomienia pierwszej w Polsce chmury publicznej e24cloud czy wdrożenia pierwszego systemu SAP w chmurze – dodaje.

– Powstanie trasy edukacyjnej oraz liczne wizyty gości zewnętrznych w żaden sposób nie zagrażają bezpieczeństwu zasobów IT naszych klientów – zapewnia Grzybkowski. – Projekt jest przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Najlepszym tego dowodem jest otrzymanie przez nas certyfikatu Rated 4 wg ANSI/TIA-942, który posiadamy jako jedyni w Polsce – podkreśla. Goście Data Center 2 są zobligowani do przestrzegania procedur wewnętrznych, takich jak m.in. kontrola osobista czy zakaz fotografowania.

Technologia i edukacja 

Beyond.pl za cel stawia sobie zarówno rozbudowę usług wirtualizacyjnych, wprowadzanie nowych rozwiązań IT, jak również edukację rynku. Trasa ma za zadanie nie tylko prezentować możliwości Data Center 2, ale także pokazywać, jak w ogóle funkcjonuje centrum danych i dlaczego warto obszar IT delegować wyspecjalizowanym w tym zakresie firmom. Wizyta w siedzibie Beyond.pl ma pomóc klientowi w podjęciu świadomej decyzji biznesowej.

Od stycznia 2017 ponad 600 osób zwiedziło Data Center 2. Wśród nich są przedstawiciele instytucji finansowych, przedsiębiorstw z sektora MŚP, korporacji, ale także szkół technicznych czy uniwersytetów. – Budowa Data Center 2 to jedna z największych inwestycji w branży w 2016 roku. Tak nowoczesna infrastruktura warunkuje rozwój całej firmy, stąd aktywnie poszukujemy nowych pracowników. Niewykluczone, że wśród zwiedzających są nie tylko potencjalni klienci, ale również przyszli członkowie naszego zespołu – prognozuje Grzybkowski. Data Center 2 odwiedzają także firmy specjalizujące się w budowaniu centrów danych, dla których stworzona w Poznaniu infrastruktura jest przykładem realizacji na światowym poziomie.

Beyond.pl pracuje obecnie nad aplikacją, która będzie intuicyjnym i bezpiecznym narzędziem do zgłaszania chęci odwiedzenia Data Center 2. Aktualnie aplikować można e-mailowo na adres hospitality.dc2@beyond.pl. Niebawem poznańskie centrum danych stanie się także unikatową przestrzenią edukacyjno-szkoleniową. – Chcemy, aby wizyta w naszej siedzibie nie była zwyczajnym spotkaniem biznesowym. Dzielimy się wiedzą zarówno biznesową, jak i techniczną oraz posiadanym know-how – kończy Grzybkowski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

data centerBeyond