Artykuł sponsorowany

Braun Series 3 310: solidna golarka w dobrej cenie. Trudny zarost to dla niej nie problem

Kamil Świtalski
Braun Series 3 310: solidna golarka w dobrej cenie. Trudny zarost to dla niej nie problem
52

Maszynka do golenia to dla wielu mężczyzn gadżet nie mniej istotny przy codziennej toalecie niż szczoteczka do zębów. Warto więc zadbać o jak najwyższą jakość narzędzia, które wpisane jest w nasz stały krajobraz. Maszynka Braun Series 3 310 zręcznie łączy nowoczesny design, kompaktowość, niezawodność oraz… cenę która nie zwala z nóg.

Braun Series 3 310 - solidna golarka

Poranki z maszynką do golenia to codzienność wielu z nas. Rytuał po przebudzeniu może być znacznie przyjemniejsze z dobrym kompanem u boku. Golarki Braun pozostają moim wyborem od wielu lat. Miałem przyjemność korzystać z całej palety modeli — zarówno z wyższej, jak i niższej, półki cenowej. Braun Series 3 310 jest modelem pomiędzy. I jeżeli poszukujecie urządzenia z całym pakietem przystawek, funkcją automatycznego czyszczenia i dezynfekcji czy takiej, która z powodzeniem zastąpi Wam trymer — to nie ten adres. Tutejszy zestaw jest podług nich skromny, ale warto mieć na uwadze że nie jest to urządzenie wielofunkcyjne, a golarka. I na tym polu Braun Series 3 310 wypada znakomicie.

Braun Series 3 310 - co w pudełku?

W pudełku, poza maszynką, znajdziemy jeszcze kabel do ładowania, nasadkę ochronną oraz niewielki pędzelek do czyszczenia. Samo urządzenie jest naprawdę kompaktowych rozmiarów -- a co najważniejsze, nie należy też do najcięższych. U dołu znajdziemy gniazdo ładowania, z przodu maszynki znalazło się miejsce dla diody oraz przycisku odpowiedzialnego za jej włączanie i wyłączanie. W niebieskim jej do twarzy — jest klasycznie i estetycznie.

Zalety golarki Braun Series 3 310

Ogromnym plusem maszynki jest prostota. Nie uświadczymy tam setek trybów. Nie będzie też zestawu elementów, które potencjalnie można uszkodzić przy czyszczeniu. Odczepianie głowicy 3-Flex (nazywanej także kasetą) jest dziecinnie proste — wystarczy pociągnąć ją do góry. Z ponownym zamontowaniem, uwierzcie, także nie ma najmniejszych problemów. Podobnie zresztą jak z myciem. Jeżeli pędzelek okaże się niewystarczającym, to śmiało można zanurzyć całość pod wodą. Braun Series 3 310 jest w stu procentach wodoodporna.

Sprzęt posiada certyfikat IPX7. Oznacza to nie mniej, nie więcej, a właśnie tyle, że bez najmniejszego problemu możemy ją nie tylko swobodnie umyć, ale też golić się na mokro. Niestety, niesie to za sobą także ograniczenia. Naturalną konsekwencją takiej opcji jest brak możliwości jednoczesnego ładowania i korzystania z urządzenia.

Nie jest to jednak specjalnie uciążliwe, ponieważ maszynka Braun Series 3 310 wyposażona została w technologię umożliwiającą jej szybkie naładowanie. Już po czterech-pięciu minutach mamy możliwość spokojnego ogolenia się — bez problemu podziała przez krótką chwilę, która powinna być w pełni wystarczającą, nim podłączymy ją do prądu na dłużej. Pełny cykl ładowania trwa około godziny (w moim egzemplarzu było to niespełna 70 minut). Naładowany akumulator wystarczy nam na około 20 minut pracy.

Mój test Braun Series 3 310

Przed przystąpieniem do testów maszynki dłuższy czas nosiłem brodę. Testy urządzenia okazały się świetną okazją do zmiany tego stanu rzeczy, korzystając z trymera specjalnie zostawiłem spory pakiet niedoskonałości i miejsc z dłuższymi włoskami, aby zobaczyć jak golarka sobie z nią poradzi. Ku mojemu (pozytywnemu) zaskoczeniu okazało się, że bardzo dobrze! Zastosowana technologia nawet na sucho śpiewająco poradziła sobie z moim nieregularnym, twardym, zarostem.

A nie jest to zadanie proste, zdarzało się na nim polec już produktom z dużo wyższej półki. Tutaj — bez zająknięcia. Nowe modele Braun  wyposażone są w głowice składające się z trzech niezależnych elementów. Dzięki temu nie tylko poradzą sobie z najbardziej wymagającym zarostem, ale okazują się niezawodnymi kompanami przy dbaniu o skórę twarzy. A jak zdradzają przeprowadzone przez firmę badania, komfort z nią związany jest dla mężczyzn niezwykle ważny. 78% badanych powiedziało, że źle czułoby się idąc na randkę, kiedy ich skóra nie wygląda najlepiej a połowie przeszkadzałoby to podczas rozmowy o pracę!

W przypadku golarek niezwykle istotnym aspektem jest dla mnie ich kompaktowość. Jak już wspomniałem — w tym modelu nie ma się do czego przyczepić. Całość prezentuje się estetycznie, maszynka jest poręczna, lekka, a na pełnym ładowaniu nie musimy też przejmować się pamiętaniem o kablu w przypadku krótszych wyjazdów. Warto też mieć na uwadze, że golarka podczas pracy pozostaje naprawdę cichą. Za to również należy się ogromny plus.

Braun Series 3 310 to kompaktowe urządzenie które spokojnie mogę polecić ludziom zarówno w prostym w obsłudze, jak i znacznie bardziej wymagającym, zarostem. Jej dodatkowym atutem jest również stosunek jakości do (naprawdę niewygórowanej) ceny. Jeżeli szukacie solidnego kompana, warto poważnie rozważyć tę kandydaturę. To jeden z ciekawszych produktów na rynku w tym segmencie!

Tekst powstał we współpracy z marką Braun.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Braun