Polska

Wykop testuje nowe formy reklamy - zakładka Polecamy.

Grzegorz Marczak
Wykop testuje nowe formy reklamy - zakładka Polecamy.
1

Wykop.pl testuje właśnie nowe formy reklamy, wprowadzona została nowa zakładka "polecamy". W zakładce tej zobaczymy treści od reklamodawców. Nie będzie to jednak reklama dostępna dla każdego, ponieważ reklamodawcy będą selekcjonowani na podstawie jakości treści jakie publikują. Jednym z pierwszyc...

Wykop.pl testuje właśnie nowe formy reklamy, wprowadzona została nowa zakładka "polecamy". W zakładce tej zobaczymy treści od reklamodawców. Nie będzie to jednak reklama dostępna dla każdego, ponieważ reklamodawcy będą selekcjonowani na podstawie jakości treści jakie publikują.

Jednym z pierwszych reklamodawców jaki trafił do "polecanych" jest grupa blogów blomedia.pl, widać na tym przykładzie, że na liście oprócz wpisów które były już wcześniej opublikowane na wykopie, są też nowe informacje zaciągane przez RSS-y.Bardzo ciekawy jestem jak efektywna będzie tego typu reklama? Jeśli wykop nie znajdzie odpowiedniej liczby reklamodawców to treści w tej zakładce mogą być bardzo monotematyczne - co spowoduje, że duża część osób nie będzie tam zaglądać.

Kolejna sprawa to ograniczona grupa potencjalnych reklamodawców bo mogą to być tylko serwis które generują treść (i najlepiej taką która będzie pasować do profilu użytkowników na wykop.pl). Z drugiej strony jeśli reklamodawca trafi w gusta wykopowiczów to może liczyć chyba na dość dobre efekty (chociaż o tym się przekonamy już niedługo).

Na razie nie jest znany cennik tej formy reklamowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Reklamawykop.pl