Startups

Tubeplayer.pl - czyli playlisty dla Youtube

Grzegorz Marczak
Tubeplayer.pl - czyli playlisty dla Youtube
17

Jeśli zdarza sie wam czasami słuchać muzyki z Youtube.com i denerwowało was ciągle przełączanie się między różnymi kawałkami to powinniście skorzystać z nowego polskiego serwisu Tubeplayer.pl. Jest to serwis dzięki któremu będziemy mogli stworzyć własne playlisty na bazie utworów znalezionych w...

Jeśli zdarza sie wam czasami słuchać muzyki z Youtube.com i denerwowało was ciągle przełączanie się między różnymi kawałkami to powinniście skorzystać z nowego polskiego serwisu Tubeplayer.pl.

Jest to serwis dzięki któremu będziemy mogli stworzyć własne playlisty na bazie utworów znalezionych w youtube.com. Każdy zarejestrowany użytkownik (proces ten jest maksymalnie uproszczony bo podajemy tylko login i hasło) będzie mógł tworzyć własne listy z muzyką, edytować je oraz dodawać playlisty innych użytkowników do swoich ulubionych.

Serwis tworzy też listę najczęściej słuchanej muzyki oraz pokazuje nam podobne playlisty. Wszystko wykonane jest dość schludnie, zastosowanie AJAX'a pozwoliło na wykonywanie wielu czynności w serwisie (komentowanie, głosowanie, wyszukiwanie itp) bez przerywania odtwarzanego utworu.Z tego co napisał mi Marcin Tarnowski czyli autor serwisu, na początku Tubeplayer powstał jako aplikacja na PC, która miała mu ułatwić odtwarzanie utworów z youtube.

Przyznam, że pomysł robienia playlist z kawałków umieszczonych na youtube bardzo mi się podoba. Ponieważ często szukam i odsłuchuję muzykę z youtube (szczególnie stare kawałki, które czasami trudno znaleźć w sieci) dlatego myślę, że tworzenie playlist i słuchanie bez konieczności przełączania między kolejnymi utworami może być bardzo pożyteczne.

Warto zauważyć, że Tubeplayer jest od razu dostępny w kilku wersjach językowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeplaylisty