Polska

Dostał 30 tys. głosów w konkursie tylko dlatego, że jest mężczyzną. Tak Wykop wybrał twarz galerii handlowej

Jakub Szczęsny
Dostał 30 tys. głosów w konkursie tylko dlatego, że jest mężczyzną. Tak Wykop wybrał twarz galerii handlowej
31

Ha! Piątek jest dopiero jutro, dzisiaj mamy czwartek... a jedna z radośniejszych wiadomości z kręgu internet/tech pojawiła się już wczoraj. Szybko. Muszę podzielić się z Wami tym, co zrobili użytkownicy serwisu Wykop w związku z konkursem na "twarz Galerii Krosno".

Jeden z Wykopowiczów skarżył się na Mikroblogu, że otrzymał wiadomość w serwisie Fotka.pl od jednej z uczestniczek konkursu na "twarz Galerii Krosno", w której "kazała mu" głosować na siebie. Kiedy autor wpisu odmówił, zaczęła go wyzywać. W odpowiedzi ten postanowił zaktywizować społeczność po to, aby w konkursie wygrał... Pan Witek, który w momencie rozkręcania akcji miał jedynie 30 głosów. Przedstawicielki płci pięknej z konkursu miały nawet po około 1000 głosów.

miraski, w jakiejs pipidowie na podkarpaciu jest konkurs na twarz galerii krosno. w konkursie julki maja po 1000 glosow a jedyny facet w zestawieniu ledwie 30 glosow.

Użytkownik @noshieeeeeeet w serwisie Wykop

Na podstawie tego wpisu stworzono bardziej "zasięgogenne" znalezisko, które zachęcało całą społeczność Wykopu do wzięcia udziału w konkursie. Muszę się Wam przyznać, sam oddałem głos na Pana Witka ( ͡~ ͜ʖ ͡° ). W trakcie dyskusji okazało się, że użytkownicy Wykopu chcą dokopać tzw. "Julkom" (pejoratywne określenie ładnych, ale pustych dziewczyn liczących jedynie na lajki i atencję), jednocześnie doprowadzając do wygrania konkursu przez Pana Witka. Społeczność zachowała się całkiem przytomnie - akcja nosi znamiona nieźle skoordynowanej: zrobiono kopie regulaminów, wykonano zrzuty ekranowe konkursu - społeczność będzie go również pilnować, by nikt nie "majstrował" przy głosach pod koniec trwania konkursu.

Czytaj więcej: O tym, jak Wykop utarł nosa "Januszom z OLX"

Pan Witek od wczoraj zebrał 30 tys. głosów i... bezapelacyjnie został twarzą Galerii Krosno. To już przesądzone. Reszta uczestniczek (same kobiety) może zadowolić się wynikami jedynie na poziomie 1,4 tys.

Szowinizm? Seksizm?

Dajcie spokój - choć i takie głosy się pojawiły w internecie. Wykop zachował się tak, jak zwykle - czyli z przypływu impulsu i już w całkiem nieźle skoordynowany sposób. Nie spodobało się społeczności zachowanie jednej z uczestniczek (swoją drogą bardzo "puste"), więc postanowili zrobić psikusa również i innym podobnym. Pan Witek, który do momentu pojawienia się wzmianki o konkursie w serwisie Wykop.pl mógł pochwalić się jedynie 30 głosami... kończy z wynikiem wynoszącym ok. 30 tys. Społeczność zdecydowanie wygrała z butą i "zwykłym porządkiem" w tego typu sytuacjach.

Zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych akcji. Co ciekawe, widzę, że Wykop coraz lepiej koordynuje tego typu działania. Robienie zrzutów ekranów, kopii regulaminów, doglądanie akcji i zaznaczanie obecności społeczności - dzięki tym wszystkim działaniom Wykopowicze "zabezpieczyli" Pana Witka przed roszczeniami uczestniczek zabawy (które, mam nadzieję, że godnie przyjęły "porażkę"). Pan Witek dzisiaj pewnie cieszy się z niespodzianki, jaką niewątpliwie jest wygrana w konkursie, a Wykop może się pochwalić kolejną udaną misją w cyberprzestrzeni. Po raz kolejny udowodniono, że społeczności w sieci mają ogromną siłę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu