Windows

Wygładzanie fontów na Windows 7,8 - niczym na... makach

Grzegorz Ułan
Wygładzanie fontów na Windows 7,8 - niczym na... makach
132

To, za co cenię Wasze komentarze, czyli niejednokrotne wzbogacanie naszych wpisów o dodatkową wiedzę czy wskazywanie innych dostępnych rozwiązań, właśnie wczoraj ponownie miało miejsce w przypadku wpisu Rafała. Piszę o tym osobny wpis, bo odkąd przesiadłem się z Ubuntu na Windowsa, brakowało mi t...

To, za co cenię Wasze komentarze, czyli niejednokrotne wzbogacanie naszych wpisów o dodatkową wiedzę czy wskazywanie innych dostępnych rozwiązań, właśnie wczoraj ponownie miało miejsce w przypadku wpisu Rafała.

Piszę o tym osobny wpis, bo odkąd przesiadłem się z Ubuntu na Windowsa, brakowało mi tego niezmiernie, a myślę, że przyda się też wielu z Was.

Chodzi mianowicie o wygładzanie czcionek w tym systemie, a ściślej mówiąc ich brak. W porównaniu z Ubuntu, nie wspominając już o makach, szczegół ten został zupełnie zaniedbany przez Microsoft. Na szczęście są programiści i ich rozwiązania, które wzbogacają ten system o tę funkcję.

Jedno z nich podesłał w komentarzach do wspomnianego wpisu derk. Zainstalowanie tej aplikacji, zilustrowane na poniższym filmiku, odmieniło zupełnie ten system. Wyświetlanie fontów wskoczyło na wyższy poziom. Są wyraźniejsze i po prostu ładniejsze, aż chce się czytać.

Osobiście jestem zachwycony efektem. Zobaczcie sami.

Przed:

Po:

Przy czym te zrzuty nie oddają całości wrażeń po zainstalowaniu. Przed zdążyłem zrobić tylko jeden zrzut, gdyż nie wierzyłem do końca w taki efekt. A jednak, zmieniły się wszystkie fonty w systemie, jest ładniej, przejrzyściej i czytelniej. Nie jest to oczywiście idealne odwzorowanie efektów, jakie znajdziecie w przypadku maka, ale jest o niebo lepiej, niż przy domyślnych ustawieniach Windowsa. Polecam, nie zawiedziecie się.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot