Windows

Windows Phone 8.1 już do pobrania w kanale dla deweloperów

Paweł Piskurewicz
120

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś tj. 14 kwietnia pojawiła się deweloperska wersja systemu Windows Phone 8.1. Pobrać ją może prawie każdy posiadacz telefonu z Windows Phone. Ze względu na zmiany jakie ma ze sobą przynieść i łatwość w jej zdobyciu, zapewne już dziś wiele osób skusi się na...

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś tj. 14 kwietnia pojawiła się deweloperska wersja systemu Windows Phone 8.1. Pobrać ją może prawie każdy posiadacz telefonu z Windows Phone. Ze względu na zmiany jakie ma ze sobą przynieść i łatwość w jej zdobyciu, zapewne już dziś wiele osób skusi się na jej pobranie.

Jak tego dokonać? Z aktualizacji może skorzystać każdy uczestnik programu Windows Phone Preview for Developers. Wystartował on przy okazji poprzedniej aktualizacji, czyli GDR 3. Już wtedy okazał się sukcesem. Co zrobić aby się do niego zapisać? Należy spełniać jeden z poniższych warunków:

  • posiadać odblokowany telefon
  • posiadać aktywne konto deweloperskie
  • być użytkownikiem App Studio.

Ten ostatni sprawia, że z programu może skorzystać właściwie każdy. Wystarczy założyć sobie konto. Następnym krokiem jest pobranie aplikacji Preview for Developers ze sklepu Windows Phone. Po jej uruchomieniu i konfiguracji powinniśmy otrzymać możliwość pobrania aktualizacji. Ta jest podzielona na dwie części. Pierwsza krótsza, przygotowuje nasz telefon do pobrania tej właściwej (zajmuje sporo i instaluje się około 30 min).

Jeżeli spełniliście te warunki już przy okazji GDR 3 jedyne co musicie zrobić to udać się do ustawień i sprawdzić czy nie czeka na Was aktualizacja.

Wśród zmian które przynosi ze sobą Windows Phone 8.1 znajduje się centrum powiadomień, asystent głosowy Cortana, zmodyfikowane aplikacje systemowe, możliwość ustawienia tapety na kafelkach i wiele pomniejszych udoskonaleń, które pozwolą tworzyć programistom bardziej rozbudowane aplikacje. Nasze pierwsze wrażenia opiszemy zapewne już jutro. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie Windows Phone 8.1 zostawcie je w komentarzach.

Pamiętajcie że powyższy program choć pochodzi z oficjalnych źródeł Microsoftu instalujecie na własną odpowiedzialność, tak jak i samą aktualizację. 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu