Ciekawe strony

Wygeneruj sobie infografikę na podstawie własnej aktywności i danych z facebookowego profilu

Tomasz Popielarczyk
Wygeneruj sobie infografikę na podstawie własnej aktywności i danych z facebookowego profilu
6

Każdy, kto chciałby przeanalizować ostatnie 12 miesięcy aktywności na Facebooku nie musi już przebijać się przez oś czasu i zliczać wszystkie posty, kliknięcia itp. Są od tego narzędzia! Jedno z nich to GetAbout.me - rewelacyjny generator infografik z danymi na temat nas, naszych znajomych i wszelki...

Każdy, kto chciałby przeanalizować ostatnie 12 miesięcy aktywności na Facebooku nie musi już przebijać się przez oś czasu i zliczać wszystkie posty, kliknięcia itp. Są od tego narzędzia! Jedno z nich to GetAbout.me - rewelacyjny generator infografik z danymi na temat nas, naszych znajomych i wszelkich działań, które przez miniony rok podejmowaliśmy pod okiem Zuckerberga. Na mnie serwis zrobił ogromne wrażenie.

Obsługa jest bardzo prosta. Wchodzimy na stronę GetAbout.me i logujemy się za pomocą Facebooka. Musimy oczywiście umożliwić aplikacji dostęp do naszych danych i publikowanych informacji. Wstępnie infografika jest generowana na podstawie naszej 12-miesięcznej aktywności. Dodatkowo w zamian za "polubienie" jej na Facebooku otrzymujemy dwie dodatkowe opcje - analiza informacji "o mnie" oraz bardziej dogłębna analiza tychże informacji. W zasadzie od ich zaznaczenia zależy czy aplikacja dobierze się do naszych znajomych oraz lokalizacji.

Po kliknięciu dalej generator rozpoczyna pracę. W zależności od obciążenia serwerów może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Warto jednak czekać, bo efekt wygląda imponująco.

Po najechaniu kursorem myszy na poszczególne elementy infografiki wyświetlane są liczby oraz dodatkowe adnotacje. Wygląda to bardzo ładnie i z pewnością zawiera wiele ciekawych detali odnośnie nas i naszych społecznościowych nawyków. Z drugiej strony analizując te dane nie można oprzeć się wrażeniu, że to wszystko wiedzą o nas też administratorzy Facebooka. Jesteśmy zatem wspaniałym źródłem informacji, które posłużą do przygotowania skutecznego planu marketingowego.

Prezentowane informacje są najróżniejsze. Możemy się m.in. dowiedzieć w jakich porach jesteśmy najaktywniejsi, jaki odsetek naszych znajomych to kobiety, a jaki to mężczyźni czy chociażby zobaczyć ich znaki zodiaku. Ciekawie prezentują się też listy najczęściej klikających nam "lubię to" użytkowników oraz osób, które najszybciej skomentował któryś z naszych wpisów. Wisienka na torcie to natomiast analiza lokalizacji oraz wieku osób, z którymi utrzymujemy kontakty. Robi to niewątpliwie ogromne wrażenie.

GetAbout.me działa analogicznie to prezentowanego nie tak dawno na naszych łamach Visual.ly. Z tym wyjątkiem, że tamten serwis generował raczej informacje dla fanpage'y, prezentujące dane dotyczące fanów. Tutaj otrzymujemy natomiast obszerną laurkę o nas samych. Być może niektórych zmusi to do pewnej refleksji, a innym uświadomi skłonność do internetowego ekshibicjonizmu. Tak czy inaczej na samej górze strony z infografiką znajdziecie przycisk udostępniania. Przydatne, jeśli uważacie, że warto uświadomić znajomych. ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu