Samsung

Wyciekły zdjęcia Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge - coś z iPhone'a, coś z Korei...

Jakub Szczęsny
54

Na kilka dni przed oficjalną prezentacją nowej generacji sprzętów od Samsunga mamy do czynienia z bardzo prawdopodobnym wyciekiem zdjęć przedstawiających oba urządzenia - S6 i S6 Edge. Od tej chwili na temat designu wiemy już prawie wszystko - jedyną kwestią sporną jest to, czy Edge będzie posiadał...

Na kilka dni przed oficjalną prezentacją nowej generacji sprzętów od Samsunga mamy do czynienia z bardzo prawdopodobnym wyciekiem zdjęć przedstawiających oba urządzenia - S6 i S6 Edge. Od tej chwili na temat designu wiemy już prawie wszystko - jedyną kwestią sporną jest to, czy Edge będzie posiadał podwójnie "naciągnięty" na ramki wyświetlacz. Ja na tych zdjęciach widzę, że lewa strona urządzenia również wydaje się być zapakowana w krzywiznę ekranu - stąd jestem niemal absolutnie pewien wcześniejszych doniesień.

W Sieci pojawiły się zdjęcia urządzenia przypisanego do operatora AT&T. Jak zwykle bywa w przypadku przecieków, zdjęcia nie są zbyt wyraźne, wyglądają jakby robione były na szybko - cóż, nie jestem zdziwiony. Ktoś nieźle za to nadstawiał karku.

W związku z tymi przeciekami najbardziej byłem zaskoczony szufladą na karty SIM. Jeżeli jest tak, jak myślę, a Samsung nie zechce mnie zaskoczyć, może się okazać, że S6 będzie pierwszym flagowcem tego producenta stworzonym z jednoczęściowej obudowy - niezdatnej do otworzenia. Do tej pory wszystkie urządzenia Galaxy S(X) posiadały tylną klapkę, pod którą mieściły się sloty na karty SIM i microSD oraz kieszeń na akumulator. Od teraz tego prawdopodobnie nie będzie.

Niewiadome jest także to, czy Samsung Galaxy S6 w ogóle zaoferuje slot na karty pamięci microSD. Skoro nie będzie tylnej klapki, to... gdzie umieścimy ów komponent? Na zdjęciach z przecieku nie zdołałem zidentyfikować miejsca przeznaczonego dla karty pamięci.

Galaxy S6 i S6 Edge wyglądają podobnie - i z przodu i z tyłu. Jednak najważniejszą różnicą jest to, że Edge posiada dwustronnie naciągnięty na ramki ekran. Także i więcej na tych zdjęciach nie widać.

Owe materiały pokazują także włączone urządzenia, na których ma zaprezentować się nieco odchudzony TouchWiz (którego tak bardzo sobie życzę). Wśród aplikacji preinstalowanych na tych urządzeniach mają znaleźć się propozycje od Microsoftu, m. in. Skype, OneNote i OneDrive.

Potwierdziła się przekątna wyświetlacza w S6 - ta wynosi 5,1 cala, co dosyć nieudolnie zmierzono na miarce. Także i grafiki (z chomikiem) zapobiegające identyfikacji autora przecieku z refleksów przeszkadzają w ustaleniu wskazań miarki.

Na tym zdjęciu natomiast Samsungowi nie można odmówić inspiracji nowymi urządzeniami Apple. Dolna krawędź z głośnikiem i portem microUSB wygląda bardzo podobnie do tego, co przedstawia obecnie najnowsza generacja urządzeń z Cupertino.

Grafika: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Źródło: Phonearena / The Verge / TechCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu