Samsung

Pamiętacie problemy z zasięgiem serii A od Samsunga? Z Galaxy S6 tak nie będzie

Jakub Szczęsny
Pamiętacie problemy z zasięgiem serii A od Samsunga? Z Galaxy S6 tak nie będzie
6

W metalowej odsłonie urządzeń Samsunga zgłaszano problemy z łącznością. Wyglądało na to, że metalowe obudowy nieco gryzły się z antenami do odbioru sygnału m. in sieci komórkowej i możliwości tychże sprzętów pod tym względem nieco odbiegały od reszty stawki. Na Antywebie pisałem o tym ja, w tym wpis...

W metalowej odsłonie urządzeń Samsunga zgłaszano problemy z łącznością. Wyglądało na to, że metalowe obudowy nieco gryzły się z antenami do odbioru sygnału m. in sieci komórkowej i możliwości tychże sprzętów pod tym względem nieco odbiegały od reszty stawki. Na Antywebie pisałem o tym ja, w tym wpisie.

We wpisie traktującym o "antennagate" wspominałem także o iPhone 4, który miał podobne problemy w związku z wykonaniem go m. in z metalu. Problemy były zgłaszane Apple, a producent uznał, że... telefony są źle trzymane, a użytkownicy podczas korzystania z nich zasłaniają część urządzenia, pod którą znajduje się antena sieci komórkowej. Podobny problem dotknął urządzeń Samsunga z serii A - A5 i A3 charakteryzowały się niższą siłą sieci komórkowej o około 15% w stosunku m. in. do Samsunga Galaxy S5, który został wykonany z plastiku.

Samsung, by ustrzec się przed tym problemem w nowej generacji flagowca, który ma już przywdziać metalowe szaty zamierza zlikwidować ewentualne interferencje sygnału w związku z użyciem trwalszego i bardziej eleganckiego materiału. W związku z tym należało antenę zbudować i umieścić tak, by wykluczyć jakiekolwiek spadki jej wydajności. Samsung zamierza porzucić antenę LDS na rzecz elastycznej FPCB by ominąć te miejsca w urządzeniu, gdzie umieszczenie anteny byłoby ryzykowne. Wszystko po to, by flagowiec nie odstawał od innych urządzeń pod względem siły sygnału.

Nie tylko dla anteny sieci komórkowej zostanie zastosowana owa technologia - podobnie ma być z NFC i WiFi, które również mogą być zakłócane przez metalowe elementy obudowy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, Galaxy S6 mimo zastosowania aluminiowych elementów nie będzie mieć problemów podobnych do smartfonów Galaxy A3 oraz A5.

Grafika: 1, 2

Źródło: ETNews

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu