Tablety

Samsung Galaxy Tab S 2 9.7 w GFXBench - czyli znowu Exynos...

Jakub Szczęsny
Samsung Galaxy Tab S 2 9.7 w GFXBench - czyli znowu Exynos...
9

Wiele mówiło się o nowej generacji tabletów od Samsunga - to, że one się pojawią było pewne, jednak nie wiadomo było nic konkretnego na temat chociażby specyfikacji owych urządzeń. Media technologiczne dotychczas jedynie spekulowały na temat tego, co może znaleźć się w nowej edycji urządzeń Samsunga...

Wiele mówiło się o nowej generacji tabletów od Samsunga - to, że one się pojawią było pewne, jednak nie wiadomo było nic konkretnego na temat chociażby specyfikacji owych urządzeń. Media technologiczne dotychczas jedynie spekulowały na temat tego, co może znaleźć się w nowej edycji urządzeń Samsunga - teraz już wiemy niemalże wszystko - specyfikacja sprzętu została ujawniona w GFXBench.

Galaxy Tab S 2 9.7 (SM-T815) będzie odznaczać się ekranem o przekątnej oczywiście 9,7 cala w technologii Super AMOLED od Samsunga, która rzecz jasna zapewni żywe (i miejmy nadzieję, że naturalne) kolory, dobry kontrast i luminację czerni na najwyższym poziomie. Ów tablet będzie odznaczać się także wysoką rozdzielczością ekranu - 2048 x 1536 pikseli. W środku natomiast zatyka Exynos 5 Octa zawierający w sobie 4 rdzenie Cortex A53 i 4 rdzenie A57. Układ dzięki zastosowaniu dwóch typów rdzeni będzie bardziej energooszczędny - słabsze rdzenie zostaną zaprzęgnięte do prostszych zastosowań, natomiast cały oktet będzie aktywowany tylko wtedy, gdy zajdzie potrzeba użycia całej dostępnej mocy obliczeniowej.

Za grafikę odpowie układ Mali T760 - a cały tablet zaoferuje 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej. Po uszczupleniu tejże przestrzeni przez Androida oraz oprogramowanie Samsunga, zostanie nam około 25 GB do dyspozycji.

Tył urządzenia zajmie aparat o matrycy 8 MP zdolny nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD - jednak nie zostanie on wyposażony w lampę błyskową. Z przodu natomiast otrzymamy kamerkę 2 MP. Tabletem raczej nie robi się zdjęć tak, jak telefonem, więc słabe możliwości fotograficzne niekoniecznie trzeba upatrywać jako wadę urządzenia.

Do łączności posłużą nam moduły WiFi oraz 3G/LTE. Zainstalowany na urządzeniu będzie Android 5.0.2 Lollipop.

Samsung będzie zatem mocno konkurować z Apple na rynku tabletów - nowa generacja Tab S ma posiadać metalową ramkę oraz być cieńsza od iPada Air 2 i iPada Mini 3. Jeśli tylko TouchWiz będzie zachowywać się znośnie na tych urządzeniach, będzie to ciekawa alternatywa dla sprzętu Apple. Specyfikacja jest wystarczająca i z pewnością nie będzie problemem. Cóż, zapowiada się ciekawy rok - mimo, że już głośno mówi się, że... tablety się kończą.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena / GFXBench

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu