Moje przemyślenia

Wybrano najlepszy smartfon 2012 roku

Konrad Kozłowski
21

Jak co roku, brytyjski magazyn Mobile Choice prezentuje zestawienie najlepszych smartfonów, tabletów i producentów. Na ostateczny wybór wpływ mają nie tylko opinie redaktorów czasopisma, ale także ekspertów i czytelników. Większych niespodzianek nie ma, choć kilka pozycji może okazać się pewnym zask...

Jak co roku, brytyjski magazyn Mobile Choice prezentuje zestawienie najlepszych smartfonów, tabletów i producentów. Na ostateczny wybór wpływ mają nie tylko opinie redaktorów czasopisma, ale także ekspertów i czytelników. Większych niespodzianek nie ma, choć kilka pozycji może okazać się pewnym zaskoczeniem.

Nie będę więc zwlekał z przekazaniem informacji, że smartfonem roku 2012 jest trzeci model z serii Galaxy S od Samsunga, który wyprzedził iPhone'a 4S i HTC One X. Zwyciężył on także w kategorii na najlepszy multimedialny telefon. W kategorii na najlepszy wygląd pierwsze miejsce przypadło Nokii Lumii 800, która okazała się lepsza od Xperii U od Sony i BlackBerry Porsche P'9981.

W kategorii "cena/jakość" zwyciężyła Xperia U, drugie zaś miejsce zajął Huawei Ascend G300. Trzeci był model One V od HTC. Niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii na najlepszy aparat okazała się Nokia 808 PureView, która wyprzedziła Samsunga Galaxy SIII i iPhone'a 4S. Jeżeli chodzi o funkcję nagrywania wideo najlepszym smartfonem został wybrany HTC One X, a miejsce drugie znów przypadło Samsungowi Galaxy SIII. Jeżeli chodzi o najlepszy smartfon do sieci społecznościowych, najwyższe miejsce na podium znów zajął HTC One X, druga była Nokia Lumia 800, a trzeci Bold 9900 od BlackBerry.

Warto zaznaczyć, że aż w pięciu kategoriach nominowany był topowy smartfon Sony - Xperia S i w każdej z nich zajął on ostatnie, piąte miejsce.

Tabletem roku okazał się iPad firmy Apple, lecz bardziej interesująca są pozycje druga i trzecia. Drugą lokatę wywalczył Nexus 7 od Google i Asusa, a na pudło załapał się Asus Eee Pad Transformer Prime. Przyszłoroczne zestawienie będzie więc niezwykle gorące, ponieważ na rynku dostępne już będą tablety z systemem Windows 8/Windows RT. Czy w przyszłym roku czwarta generacja iPada zdoła zatrzymać pierwsze miejsce dla siebie?

Producentem roku została firma Samsung, której Galaxy Note został wybrany najbardziej innowacyjnym urządzeniem. W tej kategorii pojawiły się także inne smartfony, za to stawkę uzupełniła mobilna konsola od Sony - PlayStation Vita.

Oto pełne zestawienie:

Smartfon roku:

Samsung Galaxy S III
Apple iPhone 4S
HTC One X
Nokia Lumia 800
Sony Xperia S

Tablet roku:

Apple - nowy iPad
Asus Nexus 7
Asus Eee Pad Transformer Prime
Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Sony Tablet S

Producent roku:

Samsung
Sony
Asus
HTC
Nokia

Najbardziej innowacyjne urządzenie:

Samsung Galaxy Note
Nokia 808 PureView
Apple iPhone 4S
HTC One X
Sony PlayStation Vita

Najlepszy design

Nokia Lumia 800
Sony Xperia U
BlackBerry Porsche P’9981
HTC One S
Motorola RAZR Maxx

Najlepszy smartfon w stosunkiu cena/jakość:

Sony Xperia U
Huawei Ascend G300
HTC One V
Nokia Lumia 710
Orange San Diego
ZTE Tania

Najlepszy aparat:

Nokia 808 PureView
Samsung Galaxy S III
Apple iPhone 4S
HTC One X
Sony Xperia S

Najlepsza kamera:

HTC One X
Samsung Galaxy S III
Apple iPhone 4S
LG Optimus 4X HD
Sony Xperia S

Najlepszy smartfon multimedialny:

Samsung Galaxy S III
HTC One X
Apple iPhone 4S
LG Optimus 4X HD
Samsung Galaxy Note
Sony Xperia S

Najlepszy telefon do obsługi sieci społecznościowych:

HTC One X
Nokia Lumia 800
BlackBerry Bold Touch 9900
Samsung Galaxy S III
Sony Xperia S

Źródło, źródła grafik: MobileChoiceUK, Samsung, Apple.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu