Ciekawe strony

Launchrock.com – zanim wystartujesz

Tomek Chojecki
Launchrock.com – zanim wystartujesz
13

Startując z jakimkolwiek produktem w internecie, wręcz „nie wypada” nie postawić wcześniej strony, która komunikuje: „Już za chwilę, już za momencik wystartuje nasz super serwis, który zmieni Twoje życie. Zostaw swój email”. Pomijając kwestie wizerunkowe, za pomocą takiej strony dobrze jest pozyskać...

Startując z jakimkolwiek produktem w internecie, wręcz „nie wypada” nie postawić wcześniej strony, która komunikuje: „Już za chwilę, już za momencik wystartuje nasz super serwis, który zmieni Twoje życie. Zostaw swój email”. Pomijając kwestie wizerunkowe, za pomocą takiej strony dobrze jest pozyskać  tzw. „early user’ów”, którzy skorzystają z naszego super pomysłu. Nie każdy jednak o tym pamięta, a czas na wykonanie takiej strony często lepiej przeznaczyć na coś innego. Launchrock.com pomaga rozwiązać ten problem.

Launchrock.com to serwis, który bezpłatnie pozwala na bardzo szybkie i sprawnie stworzenie strony mającej tylko dwa cele. Pierwszy, to obwieszczenie światu o starcie, w niedalekiej przyszłości, naszego projektu internetowego. Drugi natomiast, to pozyskanie adresów email osób, które są zainteresowane rozpoczęciem działania naszej usługi. Do uruchomienia witryny za pomocą Launchrock nie  potrzeba żadnego grafika, jak również nie ma potrzeby stawiania bazy danych, kupowania miejsca na serwerach itd. Jedyne co potrzebujemy, to własna domena.

Web aplikacja Launchrock składa się z dwóch części. W pierwszej części, noszącej nazwę „Site Builder”, definiujemy wygląd i treść witryny internetowej, która będzie widnieć przed startem naszego właściwego produktu internetowego. Natomiast druga część – Insights - to analiza ruchu, który został wygenerowany na tej stronie.

Rozpoczynając pracą z Launchrock musimy określić wygląd i treść strony. Do dyspozycji mamy prosty edytor tekstu, gdzie oprócz treści, możemy zmieniać styl oraz tapetę witryny. Poza wpisaniem tekstu na samej witrynie, musimy również określić treść, która będzie wysyłana emailem do użytkownika, który zostawi swój e-mail. W naszej gestii jest także skonfigurowanie funkcjonalności społecznościowych. Witryna może być również podłączona pod docelową domenę naszego serwisu. Osiągamy to poprzez modyfikację jej rekordów CNAME w panelu zarządzania domeną. Możemy również podłączyć naszą witrynę do konta Google Analytics.

W drugiej części aplikacji Launchrock, mamy dostęp do statystyk, które działają niezależnie od statystyk Google Analitycs. Możemy zobaczyć ile PageViews zanotowała nasza witryna oraz jaką osiągnęła konwersję liczoną ilością zapisów email. Najważniejsze jednak, że mamy dostęp do bazy osób, które zostawiły email na stronie. Naturalnie możemy eksportować w całości tę bazę i robić z nią różne inne niecne rzeczy:)

Launchrock.com to startup, który w bardzo prosty sposób pozwala stworzyć stronę rozpoczynającą naszą internetowy biznes. Jednak ważniejsze jest to, że daje błyskawiczną możliwość przetestowania tego, jak odbierają pomysł na dany produkt lub usługę potencjalni klienci.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeStartup