Apple

Podsumowanie WWDC 2019: wszystkie najważniejsze informacje

Kamil Świtalski
Podsumowanie WWDC 2019: wszystkie najważniejsze informacje
5

Najważniejsza część WWDC 2019, otwierająca imprezę prezentacja, już za nami. Oto wszystkie ogłoszone przez Apple nowości dotyczące iOS 13, macOS Catalina, iPad OS, watchOS 6, tvOS 13 oraz nowego Maca Pro!

WWDC to to jedno z najważniejszych wydarzeń, które każdego roku przyciąga uwagę milionów widzów z całego świata. To impreza na której Apple dzieli się planami na najbliższą przyszłość — głównie tymi związanymi z nowościami zmierzającymi do ich rozwiązań systemowych. Jak zwykle przed takimi wydarzeniami — internet zdążyła już zalać cała fala przecieków. Wprawionym oczom internautów nie umknęły żadne szczegóły i nawet najdrobniejsze zmiany na fanpage'ach giganta nie pozostały niezauważone. Jak zwykle zatem — część przygotowywanych przez Apple niespodzianek nie zrobiła dostatecznie wielkiego wrażenia, bo wiedzieliśmy o nich od co najmniej kilku dni. Ale myślę, że mimo wszystko całość nie wypadła źle. Oto podsumowanie najważniejszych informacji, którymi Apple podzieliło się na WWDC 2019.

WWDC 2019: podsumowanie konferencji. Najważniejsze informacje, nowości i zapowiedzi

  • Konferencja Apple WWDC 2019 – liveblog na żywo [wszystkie nowości]
  • tvOS 13 — Apple coraz poważniej traktuje temat TV. Nowy tvOS doczeka się wsparcia dla kilku kont użytkowników, łatwiejsze korzystanie z Apple Music, a także wsparcie dla popularnych kontrolerów Dual Shock 4 oraz Xbox One Controller. To ostatnie, rzecz jasna, z myślą o startującej jesienią usłudze Apple Arcade!
  • watchOS — zegarek Apple po latach nareszcie nabiera mocy. W tym roku firma przedstawi system, który da Apple Watch sporo samodzielności: własny sklep z aplikacjami, programy działające bez pomocy smartfona, a także kilka kosmetycznych nowości!
  • iOS 13 — nowa wersja mobilnego systemu Apple to przede wszystkim zupełnie nowy, ciemny, motyw! Ponadto twórcy obiecują, że system przyspieszy nawet starsze smartfony. Sporo nowości przygotowano także dla systemowych aplikacji — ze szczególnym uwzględnieniem zdjęć i... klawiatury (tak, nareszcie będzie swipe)!
  • iPadOS — w tym roku tablety Apple pożegnają się z iOS. Firma zaserwuje im zupełnie nowy, potężniejszy, system — będący czymś pomiędzy iOS, a macOS.
  • Mac Pro i monitor Pro Display XDR — Apple zapowiada nowe urządzenia dla profesjonalistów. Modularny Mac Pro oraz najwyższej klasy monitor w... najwyższej cenie!
  • macOS Catalina -- nowa wersja systemu macOS trafi na komputery Apple tej jesieni. Doczeka się on trzech nowych aplikacji, które oddzielono od iTunes (Apple Music, Apple Podcasts, Apple TV). Nareszcie urządzeniami z iOS zarządzać będziemy z poziomu Findera! Potwierdziły się także informacje na temat systemowego wsparcia iPada w formie drugiego ekranu. Pojawią się także nowe opcje zabezpieczeń, kontroli za pomocą głosu, a także zawita znany z mobilnego systemu Czas przed ekranem!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu