Polska

Wszystkie ministerstwa w Polsce dostępne już pod jednym adresem. W końcu

GU
Grzegorz Ułan
10

Dostaliśmy dziś informację od Ministerstwa Cyfryzacji o udanym zakończeniu migracji wszystkich ministerstw w Polsce pod jeden adres na portalu GOV.pl.

Przyznam, że do tej pory jeśli szukałem strony któregoś ministerstwa, za każdym razem korzystałem w tym celu z Google, nawet jak wielokrotnie wchodziłem na daną stronę, nigdy nie mogłem spamiętać zwłaszcza, że często zmieniały się ich nazwy.

Od teraz, na portalu GOV.pl uzyskamy dostęp do stron wszystkich 19 ministerstw (wstyd się przyznać, ale gdyby nie ta wiadomość, nie wiedziałbym, ile mamy ministerstw w Polsce):

Marek Zagórski, minister cyfryzacji:

Połączenie zasobów rządowych serwisów to wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli i przedsiębiorców. – Internauci na www.gov.pl znajdą nie tylko informacje o działalności poszczególnych ministerstw i ich ofercie dla obywateli, ale również możliwość załatwienia wybranych spraw urzędowych przez internet. Prosto, szybko, a co najważniejsze w dowolnym czasie.

To nie koniec integracji stron rządowych, w następnym etapie w ramach portalu GOV.pl uzyskamy dostęp do zasobów serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w kolejnym serwisów Urzędów Wojewódzkich oraz 300 stron ambasad. W najbliższym czasie udostępniony ma być też nowy layout serwisu GOV.pl z łatwiejszą nawigacją i ułatwieniami dla niepełnosprawnych.

Żródło: Ministerstwo Cyfryzacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu