Polska

Wyłudzili 400 telefonów z wyższej półki od operatora na podstawie fałszywych dowodów osobistych

Grzegorz Ułan
Wyłudzili 400 telefonów z wyższej półki od operatora na podstawie fałszywych dowodów osobistych
11

Na stronach policji pojawiła się informacja o zatrzymaniu dwóch sprawców wyłudzeń markowych telefonów od jednego z naszych operatorów. Zatrzymani to 32-latek, który nie wrócił do odsiadki w ubiegłym roku po pracach interwencyjnych oraz 27-latek.

Operatorzy nie mają łatwego życia, ostatnimi czasy informowaliśmy Was o systemie kradzieży z konta bankowego na podstawie duplikatu karty SIM zdobywanego w salonach operatorów na podstawie podrobionych dowodów tożsamości. Teraz policja informuje o złapaniu dwójki przestępców, którzy w ten sam sposób zawierali nowe umowy z jednym z operatorów, dzięki którym wyłudzali od niego markowe telefony.

Łącznie ich łupem mogło paść 400 takich telefonów. Jeśli to jeden operator i wyłudzenia dokonywano na podstawie podrobionych dowodów tylko kilku osób, na poniższym zdjęciu widać wiele takich samych dowodów, to aż dziw bierze, że się to udało w takich ilościach.

27-letni Robert F. wpadł w momencie, kiedy próbował odebrać od kuriera kolejne telefony. Pomysłodawca tego przestępstwa 32-letni Mariusz U. został „namierzony” w centrum Warszawy. Na widok dobrze mu już znanych policjantów przed zatrzymaniem próbował jeszcze ratować się ucieczką, bezskutecznie. Zdążył przebiec zaledwie kilkadziesiąt metrów. Podczas akcji policjanci znaleźli i zabezpieczyli 25 fałszywych dowodów osobistych oraz telefony, poprzez które podejrzani najpierw kontaktowali się z operatorem zamawiając aparaty, a później z kurierem w celu odbioru przesyłki.

Z informacji o samym zatrzymaniu można wywnioskować, że przestępcy zawierali nowe umowy i wybierali telefon przez internet, podając dane z podrobionych dowodów, a legitymowali się nimi przed kurierami, którzy to niekoniecznie przykładają do tego jakąś szczególną uwagę.

Zatrzymanym grozi za powyższe do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu