Microsoft

Wreszcie! Zdjęcia prorotypu Lumii 1030 w Sieci

Jakub Szczęsny
Wreszcie! Zdjęcia prorotypu Lumii 1030 w Sieci
24

W swoich tekstach na temat Windows Phone wielokrotnie upominałem się o następcę bezapelacyjnie najlepszego smartfona fotograficznego z Windows Phone. Lumia 1020 kontynuowała myśl techniczną Nokii zapoczątkowaną przez model 808 Purview. Po premierze trzeciej generacji Lumii dało się zauważyć pewną lu...

W swoich tekstach na temat Windows Phone wielokrotnie upominałem się o następcę bezapelacyjnie najlepszego smartfona fotograficznego z Windows Phone. Lumia 1020 kontynuowała myśl techniczną Nokii zapoczątkowaną przez model 808 Purview. Po premierze trzeciej generacji Lumii dało się zauważyć pewną lukę, która powstała w najświeższej ofercie Microsoftu - brakuje przede wszystkim następcy fotograficznego smartfona.

Nawet przypadek Lumia Camera 5 pokazał, że ograniczenia sprzętowe nie pozwalają Lumii 1020 otrzymać atrakcyjnego pakietu funkcji, który niesie za sobą nowa wersja fotograficznej aplikacji Microsoftu. W niedługim czasie ma szanse się to zmienić, bowiem do Sieci wyciekły zdjęcia prawdopodobnego sukcesora Lumii 1020.

Owe zdjęcia wydają się być wiarygodne tym bardziej, że prototyp prawdopodobnej Lumii 1030 jest oznaczony podobnie, jak inne. Do tej pory identyfikowano ten telefon jako "RM-1052". Według danych, telefon posiada 2 GB pamięci RAM oraz wyróżnia się ekranem 5-calowym ekranem Full HD, prawdopodobnie wykonanym w technologii AMOLED. Podobnie, jak Lumia 930 jest opakowany w aluminiową obudowę.

Dużo mówi się także o tym, że Lumia 1030 może otrzymać także rozwiązania znane z anulowanego projektu McLaren - funkcji opartej na obsłudze telefonu gestami wykonywanymi nad ekranem. Wiadomo było, że Microsoft będzie w dalszym ciągu rozwijać badania nad tą funkcjonalnością, natomiast projekt telefonu został porzucony wcześniej w tym roku.

Nie wiadomo jednak, jakim modyfikacjom zostanie poddany aparat w tym smartfonie. Nie wydaje mi się, żeby Microsoft myślał o zwiększeniu ilości megapikseli w matrycy - jest to zupełnie niepotrzebne ze względu na to, że... jest ich wystarczająco dużo. Pewne ulepszenia dosięgną zapewne mechanizm stabilizowania obrazu, by zdjęcia oraz filmy były jeszcze lepsze. Ciekawostką jest fakt użycia diody LED zamiast lampy ksenonowej, jak to miało miejsce w modelu 1020.

Grafika: 1, 2

Źródło: TheVerge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu