Gry

Wreszcie dobra gra ze Spider-Manem? Telltale i Marvel łączą siły

Paweł Winiarski
Wreszcie dobra gra ze Spider-Manem? Telltale i Marvel łączą siły
0

Wreszcie dobra gra ze Spider-Manem? Telltale i Marvel łączą siły O Telltale Games zrobiło się głośno po premierze gry Back to the Future: The Game. Świetne przygodówki bazujące na znanych markach stały się ich znakiem rozpoznawczym. Były między innymi The Walking Dead, Game of Thrones. Przyszła p...

Wreszcie dobra gra ze Spider-Manem? Telltale i Marvel łączą siły

O Telltale Games zrobiło się głośno po premierze gry Back to the Future: The Game. Świetne przygodówki bazujące na znanych markach stały się ich znakiem rozpoznawczym. Były między innymi The Walking Dead, Game of Thrones. Przyszła pora na Marvela.

Nie jestem miłośnikiem przygodówek, ale przy obu epizodach The Walking Dead bawiłem się świetnie. Ujęła mnie nie tylko wciągająca fabuła, ale przede wszystkim emocjonalne podejście do opowieści. Dawno żadna gra nie ścisnęła mi serca tak mocno, że w oczach prawie pojawiły się łzy. Nie znaczy to oczywiście, że pozostałem produkcje od Telltale były słabe.

Świetne, wciągające The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands czy Game of Thrones przyciągają graczy do monitorów i telewizorów bez problemu, choć gry wydawane są w specyficzny sposób. Dzielone są bowiem na epizody i pojawiają się co jakiś czas, podobnie jak seriale. Początkowo nie byłem przekonany do takiej formy sprzedaży, ale ostatecznie ekscytacja pojawiała się przed premierą każdej z odsłon.

Miłośnicy supermocy, usiądźcie, bo mam dla Was świetną wiadomość. W 2017 roku pojawi się na rynku gra z uniwersum Marvela. Telltale nawiązało bowiem współpracę z właścicielem praw do najpopularniejszych superbohaterów. Nie zdradzono niestety szczegółów - nie wiemy więc wokół jakich postaci kręcić się będzie gra, ale osobiście obstawiałbym grupę Avengers. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystko fajnie zleje się w całość, jeśli oczywiście zostanie odpowiednio poprowadzone. Skoro serial Agents of S.H.I.E.L.D. zahaczał o filmową drugą część przygód Kapitana Ameryki, a właśnie teraz wprowadza do drugiej części Avengersów, gra może robić to równie dobrze.

Poza tym to świetne uniwersum, które może wreszcie doczeka się fajnej fabularnie gry, która nie będzie standardową produkcją bazującą na bohaterach Marvela. Oczywiście trudno oczekiwać, by nie pojawiły się tam żadne sceny walki, ale skoro na ogół w marvelowskich grach pomija się emocje i wciągające opowieści, Telltale ma duże pole do popisu.

Szkoda tylko, że na grę będziemy musieli czekać aż dwa lata. Ale biorąc pod uwagę nad jak wieloma produkcjami pracuje teraz firma, nikt nie powinien być zaskoczony.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu