Mobile

Wraz z Androidem 7.0 wróciła do Huawei P9 szuflada z aplikacjami

Grzegorz Ułan
Wraz z Androidem 7.0 wróciła do Huawei P9 szuflada z aplikacjami
55

Kilka dni temu Huawei zaprosił do testów najnowszego Androida 7.0 posiadaczy telefonów Huawei P9 i Mate 8. Oczywiście zapisałem się od razu i już dziś dostałem aktualizację, którą przed chwilą zainstalowałem.

Wraz z najnowszym system pojawiła się nowa wersja nakładki Huawei, czyli EMUI 5.0. Z widocznych zmian, na pulpicie pojawiły się większe ikony oraz zupełnie nowa tacka powiadomień. Teraz zamiast różnokolorowych ikon aplikacji można wybrać tylko liczbową ikonę, a po rozwinięciu zapoznać się z poszczególnymi pozycjami. Przyznam, że bardziej estetycznie to teraz wygląda.

Panel ustawień również doczekał się odświeżenia i dodano też kilka nowych pozycji takich jak przegląd uprawnień aplikacji (to chyba było w innej formie i schowane gdzieś głęboko), oszczędzanie transmisji danych z opcją wyboru aplikacji, których ono ma nie dotyczyć, wprowadzenie animacji do szczegółowych ustawień niektórych pozycji czy zmiana wielkości fontów suwakiem.

Absolutną nowością jest funkcja "Aplikacja bliźniacza", pozwalająca na jednoczesne zalogowanie się do wybranej aplikacji na różne konta oraz jak napisałem w tytule, możliwość wyłączenia listowania aplikacje bezpośrednio na pulpicie i powrotu do standardowej szuflady z aplikacjami.

I co najważniejsze, telefon przyspieszył - wprawdzie było to trudno odczuć, bo już w poprzedniej wersji Androida Huawei P9 nie sprawiał problemów z szybkością uruchamiania i korzystania z aplikacji, ale mogłem to stwierdzić po odpaleniu nowej wersji Messengera, która doładowuje te historyjki wideo na górze. We wcześniejszej wersji, aplikacja potrafiła się zawieszać na tym, konieczne było ubijanie jej, a teraz ładuje się błyskawicznie, co można odczytać jako jeszcze lepszą optymalizację systemu po kątem zasobożernych pozycji w telefonie.

Dajcie znać, czy udało Wam się dostać do tych testów i podzielcie się proszę swoimi wrażeniami, ja jak na razie żałuje - jest lepiej, szybciej i przyjemniej dla oka. Oczywiście jeśli się dostaliście i wahacie się jeszcze przed tymi testami, macie jakieś pytanie czy chcecie abym coś sprawdził w związku z tą aktualizacją, piszczcie w komentarzach, chętnie odpowiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu