VOD

Warner zmienił zdanie! Wonder Woman 1984 trafi do Internetu i do kin!

Konrad Kozłowski
Warner zmienił zdanie! Wonder Woman 1984 trafi do Internetu i do kin!
9

Wonder Woman 1984 zadebiutuje jeszcze w tym roku na VOD i w kinach. Kiedy nastąpi premiera i gdzie będzie można obejrzeć nowy film DC?

Wonder Woman 1984 - data premiery na VOD i w kinach

Po niemałym zamieszaniu z kilkukrotnie przenoszonymi datami premiery filmów Warner Bros., studio wreszcie zdecydowało o wyznaczeniu ostatecznego terminu. "Wonder Woman 1984" trafi na VOD oraz do kin 25 grudnia tego roku - film będzie jednocześnie dostępny do obejrzenia online w wybranych regionach oraz w kinach na całym świecie.

Nareszcie powstanie polski serial sci-fi! „Otwórz oczy” nakręci Netflix!

Kwestia kin pozostaje nadal otwarta, ponieważ aktualnie obostrzenia nie pozwalają na działalność kin w wielu krajach i nie wiadomo, czy decyzje rządów zmienią się do końca roku. W Polsce multipleksy i kina studyjne zawiesiły działalność do odwołania, po tym jak na początku listopada wprowadzono nowe regulacje. Wcześniej kina mogły operować wpuszczając na sale widzów, którzy mogli zająć maksymalnie 25% dostępnych miejsc, zaś jeszcze wcześniej mogło to być 50% miejsc.

Wonder Woman 1984 - gdzie oglądać?

Ogłoszenie premiery "Wonder Woman 1984" w Internecie w tym samym czasie, co debiut w kinach, budzi oczywiście pytanie, gdzie film będzie dostępny. Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest jasna, ponieważ film ukaże się tam w nowej usłudze HBO Max i będzie go można obejrzeć w ramach subskrypcji bez dodatkowych opłat. To odmienna propozycja od tego, co oferowało Disney+, gdzie za wcześniejszy seans "Mulan" należało dopłacić blisko 30 dolarów.

Z Netfliksa i HBO GO zniknie ponad 60 filmów. Co warto zobaczyć?

Wydaje się mało prawdopodobne, by "Wonder Woman 1984" trafiło na VOD w innych, nieanglojęzycznych krajach tak prędko, ponieważ dystrybucja online jest dość skomplikowana i niejako zależna od tego, jak działa rynek kinowy. Trudno nawet wskazać choćby jednego kandydata w Polsce, który mógłby taką premierę zorganizować, chyba że odbyłoby się to podobnie do tego, jak Sony wprowadziło do Polski "Bloodshota" udostępniając film na niemal wszystkich usługach VOD. Ewentualny debiut online będzie jednak uzależniony w dużej mierze od sytuacji kin w naszym kraju.

Fabuła i obsada Wonder Woman 1984

"Wonder Woman 1984" to sequel do filmu "Wonder Woman" z 2017, który był jednym z pozytywnie odebranych filmów Warner Bros. w uniwersum DC. W rolach głównych zobaczyliśmy wtedy Gal Gadot jako Diana Prince/Wonder Woman i Chrisa Pine'a jako Steve Trevor. Obydwoje wracają do swoich ról w "Wonder Woman 1984" - filmie wyreżyserowanym przez Petty Jenkins, która odpowiadała za pierwszą część. Do obsady dołączyli Kristen Wiig jako Barbara Minerva/Cheetah oraz Pedro Pascal jako Max Lord. Ponownie zobaczymy jednak Robin Wright w roli Antiope, a Connie Nielsen zagra Hippolitę.

Co obejrzymy w grudniu? Znamy pierwsze nowości na Netflix

Akcja filmu rozgrywa się w tytułowym 1984 roku w okresie zimnej wojny. Księżniczka Diana Prince znajdzie się w środku konfliktu magnata mediowego Maxwella Lorda oraz byłej przyjaciółki Barbary Ann Minervy, która stanie się jej wrogiem. W filmie powróci także jej dawna miłość Steve Trevor, co - podobnie jak w poprzedniej części - przełoży się na niemałą dawkę humoru.

Polska data premiery Wonder Woman 1984

Warner Bros. Polska ogłosił, że polska premiera "Wonder Woman 1984" nastąpi 22 stycznia 2021 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu