Felietony

Właśnie tego potrzebuję w smartfonie drodzy producenci

Konrad Kozłowski
Właśnie tego potrzebuję w smartfonie drodzy producenci
4

Zgodnie z obietnicą, firma Sony kilka dni temu udostępniła aktualizację dla starszych smartfonów linii Xperia. Wśród nich znajduje się taki model jak sola. Tak się składa, że miałem do czynienia z tym smartfonem i już wtedy zainteresowała mnie dość oryginalnie nazwana funkcja "Floating touch". Wraz...

Zgodnie z obietnicą, firma Sony kilka dni temu udostępniła aktualizację dla starszych smartfonów linii Xperia. Wśród nich znajduje się taki model jak sola. Tak się składa, że miałem do czynienia z tym smartfonem i już wtedy zainteresowała mnie dość oryginalnie nazwana funkcja "Floating touch". Wraz aktualizacją sola zyskała tak zwany "Glove mode". Zapewne większość z Was już domyśla się o co może chodzić.

Nadchodzi okres jesienno-zimowy. Już niedługo na naszych dłoniach zawitają rękawiczki, a korzystanie z dotykowych ekranów stanie się co najmniej "problematyczne". Pewnym rozwiązaniem są dedykowane do takiej czynności rękawiczki, ale czy naprawdę po zakupie "super-telefonu" powinniśmy się rozglądać za elementami garderoby, które będą z nim "kompatybilne"?

Nadchodząca Lumia 920 wzbudza niemałe zainteresowanie. Najczęściej poruszanymi kwestiami są nowy system Windows Phone 8 czy rewelacyjny na tle konkurencji aparat. Szkoda, że przemilczany nieco został ekran pojemnościowy, który możemy obsługiwać w rękawiczkach. W Xperii sola również jest to możliwe, a sama funkcja nosi właśnie nazwę "Glove mode". Wykorzystuje on wcześniej wprowadzony, tak zwany "Floating touch", dzięki któremu możliwe było nawigowanie po rozwijanych listach i wybranych elementach interfejsu systemowej przeglądarki internetowej bez dotykania ekranu.

Producenci brną w wyścigi na wielkości ekranów, ich rozdzielczość czy ilość megapikseli w aparacie (ostatnio nieco ten segment ucichł). Brakuje mi w ty wyścigu innowacyjności, próby wyposażenia urządzeń, które mamy ze sobą każdego dnia, w funkcje i dodatki, które ułatwią i uprzyjemnią życie. Nie korzystanie z urządzenia, a właśnie codzienne życie.

Źródła grafik: Engadget, UsaToday.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Smartfon