Telewizja

Włączajcie swoje nowe telewizory, rusza CANAL+ 4K Ultra HD

Paweł Winiarski
Włączajcie swoje nowe telewizory, rusza CANAL+ 4K Ultra HD
9

Rozdzielczość 4K powoli zadomawia się również w Polsce. Platforma nc+ uruchamia kanał, na którym będą emitowane materiały wyłącznie w wysokiej jakości.

Platforma nc+ jako pierwsza platforma cyfrowa w Polsce wprowadza do oferty własny i nadający wyłącznie w jakości 4K kanał telewizyjny CANAL+ 4K Ultra HD, na którym będą transmitowane wybrane wydarzenia sportowe oraz hity filmowe, seriale, produkcje oryginalne CANAL+, widowiska muzyczne i programy dokumentalne w najwyższej jakości obrazu. CANAL+ 4K Ultra HD jest dostępny dla wszystkich abonentów nc+ posiadających dekoder 4K UltraBOX+ lub dedykowany moduł CAM CI+ i opcję dodatkową CANAL+.

- czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Canal+ 4k Ultra HD

Na CANAL+ 4K Ultra HD pojawią się treści wykorzystujące technologie wysokiej dynamiki jasności (HDR) oraz szerokiej palety barw (Wide Colour Gamut) - do tego High Frame Rate i większa głębia bitowa. No i oczywiście rozdzielczość 4K, jak wskazuje sama nazwa.

Uruchomienie kanału CANAL+ 4K Ultra HD jest kolejnym krokiem w konsekwentnie realizowanej przez nas strategii budowania pozycji lidera jakości i technologii na polskim rynku usług płatnej telewizji. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do oferty dekoder 4K UltraBOX+ oraz jako pierwsza platforma cyfrowa w Polsce rozpoczęliśmy transmisję wydarzeń sportowych w jakości 4K. Teraz, mając na uwadze satysfakcje naszych klientów, wprowadzamy do oferty regularny kanał 4K emitujący treści wyłącznie w technologii 4K, wyznaczając tym samym nowy standard prezentowania treści w telewizji  – powiedziała Edyta Sadowska, wiceprezes zarządu ds. programowych platformy nc+.

W maju na antenie CANAL+ 4K Ultra HD pojawią się finały europejskich pucharów -  16 maja na stadionie Parc OL w Lyonie w decydującym starciu Ligi Europy UEFA zmierzą się Olympique Marsylia i Atletico Madryt, a w sobotę, 26 maja, w wielkim finale Ligi Mistrzów UEFA obejrzymy starcie Real Madryt i Liverpool FC. Ostatni weekend maja to natomiast transmisja z Final Four EHF Ligi Mistrzów, czyli półfinałów, meczu o 3. miejsce oraz wielkiego finału, który wyłoni najlepszą drużynę piłki ręcznej Starego Kontynentu.

W czerwcu i lipcu można liczyć na dwanaście spotkań FIFA World Cup 2018. Po rozpoczęciu sezonu mają pojawić się ponadto wybrane mecze angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi oraz hiszpańskiej LaLiga Santander.

Na CANAL+ 4K Ultra HD pojawią się również seriale, programy dokumentalne i widowiska muzyczne. KRUK. Szepty słychać po zmroku, Wersal. Prawo krwi, zobaczymy (i posłuchamy) również między innymi występu Hansa Zimmera w Pradze czy koncertu Muse w Rzymie.

CANAL+ 4K Ultra HD jest dostępny na pozycji 40 i 109 EPG.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu