Android

Wkrótce Google Now poinformuje nas o atrakcyjnych miejscach w okolicy

TP
Tomasz Popielarczyk
9

Google planuje integrację aplikacji Field Trip informującej o atrakcjach w okolicy z usługą Google Now. Oznacza to, że już wkrótce nasz smartfon będzie mógł pełnić rolę przewodnika i powiadamiać nas za każdym razem, gdy znajdziemy się w pobliżu miejsca, które warto odwiedzić. Ale zaraz, czy Googl...

Google planuje integrację aplikacji Field Trip informującej o atrakcjach w okolicy z usługą Google Now. Oznacza to, że już wkrótce nasz smartfon będzie mógł pełnić rolę przewodnika i powiadamiać nas za każdym razem, gdy znajdziemy się w pobliżu miejsca, które warto odwiedzić.

Ale zaraz, czy Google Now już nas o tym nie informowało? Owszem, w strumieniu kafelków pojawiały się czasami takie, w których mogliśmy zobaczyć interesujące miejsca z okolicy. Teraz jednak publikowane tutaj informacje mają być o wiele bardziej praktyczne i przydatne. Wszystko to dzięki integracji z aplikacją FieldTrip, którą należące do Google studio .

Field Trip to rodzaj wirtualnego przewodnika, który dostarcza informacje o lokalnych atrakcjach. Nie są to jednak pobieżne ciekawostki, a dość obszerne rysy historyczne, galerie zdjęć i dane niezbędne dla turystów. Co ciekawe, Field Trip potrafi monitorować lokalizację użytkownika i po znalezieniu się w pobliżu ciekawego miejsca, powiadomić go o tym wibracjami. Cóż, przyznam szczerze, ze ta funkcja akurat spisuje się akurat mocno przeciętnie i zawsze miewałem problemy z jej działaniem. Niewątpliwym plusem jest tutaj natomiast spolszczony interfejs oraz przystosowanie do rodzimych realiów.

Tak czy inaczej Field Trip ma teraz funkcjonować jako kafelek w Google Now. Oznacza to, że instalowanie aplikacji nie jest już dłużej konieczne, aby uzyskać oferowane przez nią możliwości. Może to również być początek końca tego programu, który najwidoczniej nie notował zadowalających wyników jako osobny produkt. A wszyscy wiemy, jaki los spotyka ostatnio serwisy należące do Google'a, które nie sobie nie radzą i nie przynoszą efektów. Choć w tym wypadku z takimi spekulacjami trzeba być ostrożnym, bo Field Trip funkcjonuje obecnie również jako aplikacja dla okularów Google Glass.

No ale powiedzmy sobie szczerze - czy Google Now nie jest najlepszym miejscem na tego typu informacje. Dotąd asystent głosowy w Androidzie na tym polu nie zachwycał, a dzięki integracji z Field Trip może się to obrócić o 180 stopni, bo aplikacja dysponuje bardzo obszerną bazą danych. Niewątpliwie przyniesie to szereg korzyści użytkownikom smartfonów i tabletów. Co więcej, istnieje szansa, że w tej postaci Field Trip wreszcie zacznie działać tak, jak należy i informować na bieżąco o atrakcjach w okolicy. W końcu Google Now i tak śledzi nasze położenie bez przerwy, więc od strony technicznej nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidgoogle now