Microsoft

Wirtualne pulpity w Windows 9 uchwycone na wideo

Konrad Kozłowski
Wirtualne pulpity w Windows 9 uchwycone na wideo
66

Seria przecieków dotyczących najnowszej wersji systemu Windows nadal trwa. Po obszernej galerii oraz filmie z Menu Start w roli głównej nadszedł czas na wideo prezentujące funkcję wirtualnych pulpitów w akcji. Jest to jeszcze jej wczesna wersja, ale możemy zobaczyć ogólny pomysł Microsoftu. Trwaj...

Seria przecieków dotyczących najnowszej wersji systemu Windows nadal trwa. Po obszernej galerii oraz filmie z Menu Start w roli głównej nadszedł czas na wideo prezentujące funkcję wirtualnych pulpitów w akcji. Jest to jeszcze jej wczesna wersja, ale możemy zobaczyć ogólny pomysł Microsoftu.

Trwające niewiele ponad dwie minuty wideo zostało udostępnione przez ten sam serwis - WinFuture.de, który stał za filmem z nowym Menu Start opisanym przez nas wczoraj. Sama funkcja wirtualnych pulpitów działa tak, jak można było się domyślać już wcześniej. Aktywujemy ją poprzez kliknięcie skrótu na pasku zadań i wtedy naszym oczom ukaże się panel przedstawiający wszystkie aktualnie dostępne pulpity. Jeżeli takowych nie ma, dodanie nowego to zaledwie jedno kliknięcie na "plusik".

O wczesnej fazie rozwoju funkcji dowodzi także problem z przewinięciem listy pulpitów, gdy ta stanie się zbyt obszerna. Wygląda na to, że jedynym sposobem na dotarcie skrajnie prawego pulpitu na liście jest usunięcie poprzednich. Sama zasada działania jest podobna do tego co znajdziemy już w OSX i Linuksie, a co można przecież osiągnąć już dziś wgrywając odpowiedni program na dowolnej wersji systemu Windows.

Nie zdziwiłbym się, gdyby na dniach do Sieci zawitały kolejne rewelacje odnośnie Windows 9. Ale po cichu mam też nadzieję, że jest co najmniej jedna nowość, o której nie dowiemy się przed premierą systemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu