Microsoft

Aplikacje z Androida na Chrome OS, wideo z nowym menu Start oraz separacja Hangoutów i Google+

Tomasz Popielarczyk
Aplikacje z Androida na Chrome OS, wideo z nowym menu Start oraz separacja Hangoutów i Google+
17

Miniona noc upłynęła pod znakiem wielkich firm. Google zaprezentował pierwsze aplikacje z Androida dla Chrome OS, a także zapowiedział separację Hangoutów i serwisu Google+. Równocześnie pojawiły się kolejne informacje na temat Windowsa 9 - w tym wideo prezentujące nowe menu Start. Facebook zaczął n...

Miniona noc upłynęła pod znakiem wielkich firm. Google zaprezentował pierwsze aplikacje z Androida dla Chrome OS, a także zapowiedział separację Hangoutów i serwisu Google+. Równocześnie pojawiły się kolejne informacje na temat Windowsa 9 - w tym wideo prezentujące nowe menu Start. Facebook zaczął natomiast pytać użytkowników o to, co sądzą o jego reklamach.

Pierwsze Aplikacje z Androida w Chrome OS

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się na czerwcowej konferencji Google I/O aplikacje z Androida będą teraz mogły być uruchamiane na Chromebookach. Google poinformował właśnie, że udostępnia pierwszą paczkę programów. W jej skład wchodzą: program do nauki angielskiego Duolingo, notatnik Evernote, aplikacja do nauki czytania Slight Words oraz społecznościowa platforma wideo Twittera Vine. Co najciekawsze firma zapytała użytkowników, które aplikacje powinny trafić do Chrome Web Store jako następne. Możecie złożyć swoje propozycje za pomocą specjalnie utworzonego formularza.

Separacja Hangoutów i Google+

Po odejściu Gundotry z Google sytuacja platformy społecznościowej G+ nie wygląda zbyt ciekawie. Kalifornijska firma odseparowuje od niej kolejne usługi. Teraz przyszła kolej na Hangouty. Wraz z najnowszą aktualizacją użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji wideokonferencji bez konieczności posiadania konta w Google+.

Newsweek uruchamia serwis z kuponami rabatowymi

Internetowy serwis Newsweeka został rozbudowany o nowy dział z kuponami rabatowymi. Na starcie twórcy mówią o ofertach promocyjnych z ponad 300 sklepów. Wszystkie je podzielono na kategorie tematyczne: moda, elektronika, książki, muzyka, a także zdrowie i uroda. Po kliknięciu w którąkolwiek z ofert użytkownik jest przenoszony na stronę sklepu. Ma to być odpowiedź wydawcy (Ringier Axel Springer Polska) na popularność e-kuponów i promocji internetowych.

Nowe menu Start z Windows 9 na wideo

Pojawiło się wideo, na którym zaprezentowano działanie menu Start w Windows 9. Po solidnej paczce zrzutów ekranu, o której wczoraj pisał Konrad jest to kolejny istotny przeciek dotyczący nowego systemu. Ten natomiast w wersji poglądowej miałby pojawić się już pod koniec bieżącego miesiąca. Finalną zaplanowano (podobno) na pierwszy kwartał 2015 roku. Jest na co czekać?

Facebook pyta użytkowników o reklamy

Facebook rozpoczął akcję ankietowania swoich użytkowników. Wszyscy, którzy ukrywają reklamy w serwisie mają teraz udzielać odpowiedzi na to, dlaczego im się one nie podobają. Do wyboru jest kilka opcji, wśród których możemy również zasugerować, że dany komunikat to zwykły spam (bardzo cenne). Pozostaje pytanie, jaki skutek przyniosą te ankiety - czy reklamy będą dzięki temu bardziej przystępne, a może bardziej... ukryte?

Debugowanie aplikacji dla Chrome i Safari w Firefoksie

Mozilla poinformowała o udostępnieniu narzędzia do debugowania, które pozwala na sprawdzanie również aplikacji pisanych dla innych przeglądarek, w tym Chrome i Safari (zarówno w wersjach mobilnych jak i desktopowych). Fundacja ma nadzieję, ze w ten sposób zachęci deweloperów do opracowywania projektów wieloplatformowych, które będą mogły efektywnie działać w sieci i trafiać do liczniejszego grona odbiorców.

Ankiety w Google+

Google przejął startup Polar specjalizujący się w ankietach internetowych. Spekuluje się, że transakcja ta ma na celu rozbudowę Google+ o nowe możliwości. Sam gigant póki co milczy na ten temat. Dziennikarze New York Times spekulują, że krok ten miałby uczynić serwis społecznościowy firmy bardziej kompletnym i dostarczającym nowych doświadczeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu