Microsoft

Zobacz w akcji nowe-stare Menu Start z Windows 9

Konrad Kozłowski
Zobacz w akcji nowe-stare Menu Start z Windows 9
31

Menu Start powróci do systemu Windows i wiemy o tym już od dłuższego czasu. Wiemy także, jak będzie wyglądać, lecz do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć go w akcji. Dzięki wideo udostępnionemu przez serwis WinFuture.de poznaliśmy plany Microsoftu na nowe-stare Menu Start. Będzie ono przypomina...

Menu Start powróci do systemu Windows i wiemy o tym już od dłuższego czasu. Wiemy także, jak będzie wyglądać, lecz do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć go w akcji. Dzięki wideo udostępnionemu przez serwis WinFuture.de poznaliśmy plany Microsoftu na nowe-stare Menu Start.

Będzie ono przypominać to, do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich edycjach Windows. Po lewej stronie znajdziemy typową listę skrótów, którą znamy z Windows 7, lecz tym razem będzie rozbudowane o panel po prawej stronie, do którego przypinać będziemy aktywne kafelki. Natralnie będzie można zmieniać ich rozmiar oraz dowolnie personalizować ich układ. Co ciekawe, nie wygląda na to, by Microsoft planował ograniczyć nam szerokość panelu w żaden sposób i wykorzystać będzie można pełną szerokość ekranu, jaką dysponujemy.

Aktywne kafelki działają w ten sam sposób co wcześniej. Jeśli ktoś wolałby powrócić do Ekranu Start to wygląda na to, że będzie to możliwe. Odpowiednie opcje pojawiły się w ustawieniach paska zadań. Aplikacje Modern uruchamiane z poziomu Menu Start oraz Ekranu Start pracują w trybie okienkowym, który najprawdopodobniej będzie domyślny dla zwykłych komputerów obsługiwanych za pomocą klawiatury i myszki. Możemy domniemywać, że Microsoft całkowicie pozbęcie się Ekranu Start na rzecz Menu na tradycyjnych pecetach.

Już pod koniec października wersja "Technical Preview" nowego Windowsa ma trafić do rąk deweloperów, by ci mogli przygotować swoje aplikacje do czasu premiery. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Windows 9 lub po prostu Windows będzie przypominał Windows 7. Zadaniem obydwu systemów jest zmazanie plamy po poprzedniku oraz zaoferowanie kilku ciekawych nowości. Wśród nich znajdują się między innymi asystent głosowy Cortana, wirtualne pulpity, centrum powiadomień, oraz odświeżony wygląd okienek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu