Telekomy

Wirtualna centrala telefoniczna dla firm od Plusa za 7,90 zł miesięcznie

Grzegorz Ułan
11

Już od jakiegoś czasu polscy operatorzy próbują dywersyfikować swoje przychody w różnych kanałach. Są to i usługi prawnicze, lekarskie, jak i usługi bankowe czy pośrednictwo w dostawie prądu. Plus ogłosił dziś nową usługę dla małych firm - JA+ Centralka Firmy.

To wirtualna centrala telefoniczna przypisana do jednego głównego numeru w sieci Plus. Firmy w aplikacji webowej z poziomu przeglądarki, mogą zarządzać nią, przypisywać powitanie, definiować automatyczne przekierowanie rozmów do konkretnych osób w firmie, odbieranie faxów na poczcie email czy odczytywanie zdefiniowanych informacji dzwoniącym na numer główny.

Plus udostępnił tę usługę w kilku wersjach: Centralka podstawowa, Centralka optymalna, Centralka zaawansowana, Centralka własna. Tę zaawansowaną możecie sprawdzić w działaniu na poniższym filmie:

Fajny pomysł i przydatny dla małych firm, które mogą wykorzystać tę usługę nawet jako taki wirtualny sekretariat. Koszt myślę, że też nie jest wygórowany, a na pewno bardziej zainteresuje drobnych przedsiębiorców niż usługi prawnicze z ograniczoną liczbą porad czy pomocy prawnej w ramach abonamentu.

Przekierowanie połączenia na Numer Abonenta w sieci Plus są bezpłatne. Przekierowanie połączenia poza sieć Plus są płatne. Koszt przekierowań jest określony w Cenniku świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci Plus właściwym dla taryfy/promocyjnego planu cenowego, z którego korzysta Abonent.

Spojrzałem jeszcze w regulamin, który w jednym z punktów określa, że przekierowania z centrali na numery spoza Plusa są płatne, darmowe jedynie na numery w sieci. Sprytne zagranie Plusa, który dzięki temu może przygarnąć sporą liczbę nowych klientów wśród firm, no i ich pracowników.

Usługa dostępna jest od dziś, jej koszt to 7,90 złotych netto (9,72 z VAT), a aktywacja usługi oraz rezygnacja z niej są możliwe za pośrednictwem bezpłatnego SMS-a na numer 2601, odpowiednio AKT CF oraz DEAKT CF. Można też zrobić to telefonicznie, dzwoniąc do BOK lub osobiście w placówkach stacjonarnych Plusa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu